En Son Haber 34

Seçim hileleri Üsküdar’dan başladı

Seçim hileleri Üsküdar’dan başladı

EHA.Cumhuriyet tarihinin en büyük seçim hilesi ve yığma seçmen olayıyla maalesef karşı karşıya kalmış olduğumuz Üsküdar’da son durum hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruzÜsküdar CHP İlçe Örgütü olarak geceli gündüzlü yaptığımız çalışmada ilçe genelinde yaklaşık 7.000 “yığma seçmen” tespit ettik. 4-17 Ocak tarihleri arasında da itiraz dilekçelerimizi İlçe Seçim Kurullarına vererek hukuki süreci başlattık.

İtirazlarımız neticesinde, toplam 3 bölgeden oluşan Üsküdar İlçe Seçim Bölgesinde; 1. ve 3. Bölgelerde 1.552 kişi seçmen listesinden çıkarılmıştır. Bu gelişme olumlu olup yetersizdir. Bu kurullara yaptığımız ve reddedilen itirazlarımızı delillendirerek YSK nezdinde tekrarlayacağız.

2. Bölgede ise Seçim Kurulu Başkanı Haydar Öztop 2228 seçmene ait itiraz dilekçemizi topyekün reddetmiştir. İşin en kaygı uyandıran kısmı tam da bu noktadadır. 2. Bölgede topyekün reddedilenler arasında, 2018 yılında vefat edenler, boş ve yıkılan binalarda yaşıyor gösterilenler, Beylerbeyi Stadında seçmen olarak gösterilen çok sayıda hayali ve yığma seçmen bulunmaktadır. Buna ek olarak, yapılan kolluk araştırmasında, polisin mevcut adreslerde oturmadığı kesin olarak tespit ettiği seçmenler dahi 2. Bölge Seçim Kurulu Başkanı tarafından reddedilmiştir. Bütün bu gerçekler ışığında özellikle 2. Bölge Seçim Kurulu Başkanı’nın bu itirazları inceleme gereği bile duymadığı sonucunu çıkarıyor ve sizlerle bu durumu paylaşmaktan büyük bir üzüntü duyuyoruz.

31 Mart tarihindeki seçimlere gölge düşüren bu kararın peşini Üsküdar Cumhuriyet Halk Partisi olarak bırakmayacağımızı siz değerli basın mensuplarına ve Üsküdar sakinlerine bildiririz.

Saygılarımla

Üsküdar CHP İlçe Başkanı, Dr. Olcay Kurt

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı