En Son Haber 34

1877 Alemdağ spor dayanışma gecesinde birlik ve beraberlik çağrısı

1877 Alemdağ spor dayanışma gecesinde birlik ve beraberlik çağrısı
AHA.1877 Alemdağspor’a destek olmak amacıyla düzenlenen gece, 2020’nin ilk günlerinde taşdelen’de düğün salonunda yapıldı. Başarılı takıma ilgi maalesef zayıftı…
TFF 3. Lig’de mücadele eden Çekmeköy’ün başarılı temsilcisi 1877 Alemdağspor , düzenlediği gecede konuklarını ağırladı. Çekmeköy’de bulunan  STK’ların temsilcileri, İşadamları, muhtarlar, siyasetçiler, basın mensupları ve 1877 Alemdağspor’a gönül verenlerin yer aldığı gecede katılım tahmin edilenin altında oldu. Katılan işadamları ve işadamı derneklerinin  destekleri de kuru laf kalabalığından ibaret oldu. 1877 Alemdağspor’a bugüne kadar kulübün bulunduğu Alemdağ’da ki küçük esnafın, öğrencilerin ve yöre halkının destekleri ile kısa sürede bugün bulunduğu başarıyı yakalayıp Çekmeköy’ü başarıyla temsil eden takıma , Çekmeköy’den yeterli destek gene çıkmadı.
1877 Alemdağspor Başkanı Cihan Baltacıoğlu yaptığı konuşmada “ Bize destek veren tüm dostlarımız birlik ve beraberlik gecemize hoş geldiniz. Mahallemizin gençlerini spor alışkanlığı kazandırmak, bir arada tutmak, kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve vatana millete hayırlı bir evlat olmalarını sağlamak hedefiyle kurduğumuz ve bugüne kadar sevgiyle büyüttüğümüz mahalle takımımızı TFF 3. Lige kadar çıkartarak çekmeköyümüze armağan ediyoruz. Asıl hedef başarı olmasa da , bir mucizeye imza atarak Türkiye’de görülmemiş bir başarıya imza atarak 8 yıl gibi bir rekor sürede profesyonel liglerde mücadele etmeye hak kazandık. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı geldi. Herkesi ilçemizin takımına sahip çıkmaya davet ediyoruz. Siz yeter ki bu değer için elinizi taşın altına koyun , biz gençlerimize sahip çıkmaya ve başarıları getirmeye devam edelim “ dedi.

Çekmeköy İlçe Spor Müdürü Muhammet  Kılıç  yaptığı selamlama konuşmasında  “ Gençlerin kahve köşelerinden kurtulup spor ile tanışmasında 1877 Alemdağspor  hakikaten  örnek bir davranış sergilemektedir. Çekmeköy’de 1877 Alemdağspor profesyonel olduğunda  bu takım nerde maçlarını yapacak diye düşünüyorlardı. Biz dedik ki Alemdağ stadında profosyonel maç oynanır. Herkes bize güldü, bu statta profesyonel maç oynanmaz dediler. İnsiyatif aldık ve Kulüplerin desteği ile bu maçlar burada oynanmaya başladı. Bölgeye ayrı bir ambiyans geldi. Sizlerinde desteği ile bu daha da büyür, Kulübünüze, kulübümüze destek olmanızı bekliyorum. 1877 Alemdağspor 1.lige , süper lige çıksın bu statta o maçları oynayacak duruma da getiririz. Bundan emin olabilirsiniz. 1877 Alemdağspor’a inanın bu kulüp süper lige de yakışır. Devlet kurumu olarak biz kulübümüze elimizden gelen desteği vereceğiz. Başarılarının devamını diliyorum.” Dedi.

1877 Alemdağspor Başkanı Cihan Baltacıoğlu kendilerine verdikleri desteklerden dolayı basın mensupları adına , dernekleri için  plaket verdi. Basın mensupları plaketi beraber aldılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı