En Son Haber 34

BAŞKAN İMAMOĞLU’NDAN SULTANAHMET FUARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

BAŞKAN İMAMOĞLU’NDAN SULTANAHMET FUARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

EHA.İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayında Sultanahmet’te düzenlenen kitap fuarına izin vermesi konusuyla ilgili açıklama yaptı. İmamoğlu; fuar yerinin itfaiye, emniyet ve esnaf tarafından uygun bulunmadığını söyledi.Bazı yayın organlarında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayında Sultanahmet’te düzenlenen kitap fuarına izin vermediği yönündeki haberlerine ilişkin, Başkan Ekrem İmamoğlu’nun konuya ilişkin açıklamasını hatırlatma gereği doğmuştur…

BAŞKAN İMAMOĞLU: “İSTANBUL’DA RAMAZAN AYINA ÇOK HASSASIZ”

İstanbul’da Ramazan’a dönük çok hassasız. Bir kere onu iletelim. Ramazan da veya her manevi ortamda, sıfır siyaset. Tüm çalışma arkadaşlarım bilir. 5 yıllık belediye başkanlığımda da sıfır siyaset. Ramazan sofrasının siyaseti olmaz. Ramazan’la ilgili ortamların siyaseti olmaz. Bu kadar net. Nokta. Sadece Sultanahmet Meydanı’yla ilgili biz, bütün İstanbul’da, İBB’nin eski yönetimine, şu an mevcutta hala görevdeler, ‘Ne yapıyorsunuz. Nerelerde, hangi uygulamaları yapıyorsunuz’ diye sorduk. Bazı uygulamaları, mevkii ve alan olarak artırdık. Özellikle iftar çadırlarını, insanların gel-geç noktalarında, acil durumlarında ulaşabilecekleri iftar sofralarını artırdık. Epeyce artırdık hatta. İstanbul’un her noktasında yine hassas davrandık. ‘39 belediyenin çadır açtığı yerde İBB, ilçe belediyesi ile yarışmaz, siyaset yok’ dedik. Ayrı yerlerde çadır açtık. Bu kadar hassasız. Kimse bu anlamda bizim yol haritamıza siyaset karıştırmaya, öyle manevralar yapmaya kalkmasın, bizde geçmez.”

“İBB BÜROKRATLARI VE EMNİYET FUARIN SULTANAHMET’TE KURULMASI YANLIŞ” DEDİ

“Sultanahmet Meydanı’nda mevcut yönetim, yani geçmiş dönemden gelen yönetim, itfaiyenin, emniyetin, Sultanahmet Meydanı’nda bu tarz fuar alanının kurulmasına karşı olduğunu söylediler. Özellikle oradaki esnafın, bu tür kurulumların işlerine zarar verdiğini, toplumun orada sağlıklı bir şekilde buluşamadığı konusunda geniş tespitleri olduğunu söylediler. ‘Peki, ne ön görüyorsunuz’ dedim. ‘Kurulması yanlış’ dediler. ‘O zaman kurmayın’ dedim.” 

“FUARIN KURULMAMASI YÖNÜNDE İRADEM YOK”

“Ben, o anlamda hiç irade koymadım. Esnaf, emniyet, itfaiye rahatsızsa kurmayın, tamam. Ne diyorlarsa, kabul ettim. Artı, orada kurulacak olan Diyanet Vakfı diye ismi adlandırılıyor ama orası, yazı yazan özel bir fuar şirketidir. Onu da ifade edeyim. Bana da yazısı gösterildi. Ben de ‘Yönetime gönderin. Yönetimin, gerekli ve lüzumlu cevapları var, onlar versinler’ dedim.

“DİYANET İLE HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİ YAPARIZ”

Onun için biz, Diyanet Vakfı ile her türlü iş birliğini yaparız, Diyanet kurumuyla da her türlü iş birliğini yaparız. Her türlü manevi ortamda oluruz. Aradaki özel şirkettir ve söylediğim gerekçelerden dolayı önceki yönetim, burada kurulmasının kesinlikle yanlış olduğu konusunda bize brifing verdi. Sebebi budur.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı