En Son Haber 34

Başkan Yavaş’tan STK’lara çağrı

EHA.ANKARA GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ BAŞKANI SERHAN YILDIZ VE DERNEK ÜYELERİ, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’I ZİYARET ETTİ-İŞ DÜNYASININ TALEP VE ÖNERİLERİNİ NOT ALAN BAŞKAN YAVAŞ, KENTİ İLGİLENDİREN KONULARDA VATANDAŞA SORACAKLARINI BELİRTEREK, SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNE DE ÇAĞRI YAPTI:
“ANKARA İÇİN ÜRETİLECEK PROJELERDE BİRLİKTE ÇALIŞALIM. STK’LAR FİKİRLERİYLE BİZE YOL GÖSTERSİN”“ÖNEMLİ YATIRIMLAR HAKKINDA KENDİM KARAR ALMAK İSTEMİYORUM. BU TÜR KONULARI HALKA AÇACAĞIZ”
-BAŞKAN YAVAŞ, ŞİDDETLİ YAĞIŞIN EN ÇOK ETKİLİ OLDUĞU ETİMESGUT İLÇESİNDE ALTYAPI SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN İHALEYE ÇIKACAKLARINI DA SÖYLEDİ

Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Serhan Yıldız ve dernek üyeleri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret etti.

İş dünyasının talep ve önerilerini dinleyen Başkan Yavaş, Sivil Toplum Örgütleri’ne çağrı yaparak, “Ankara için birlikte çalışalım” dedi.ORTAK AKIL VURGUSU

Başkent’te altyapıdan üstyapıya kadar birçok projede ortak akılla çalışmak istediklerini belirten Başkan Yavaş “Sivil Toplum Kuruluşlarının fikirlerini önemsiyoruz. Çeşitli konularda farklı görüşlere ait fikirleri olanları bir araya getiriyoruz, istiyoruz ki bize yol göstersinler, biz de yapalım. Böylece kentin bir sorununu aşmış olalım” diye konuştu.  

         Kent yönetiminde STK’larla iş birliği yapmanın önemine dikkat çeken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Şehrimizde birçok konuda gönüllü olmak isteyen, fikirlerini bizlerle paylaşmak isteyen çok sayıda insan olduğuna inanıyoruz. Bu potansiyeli karşılıklı kullanarak, birlikte hareket etmek istiyoruz. Bunun için de sizlerin bir araya gelerek kurduğu kuruluşlara ihtiyacımız var. Sizlerden her konuda yardım isteyeceğiz. Ben yaptım oldu anlayışımız yok” dedi.

Katılımcı bir belediye anlayışını benimsediklerini ifade eden Başkan Yavaş, “Geçmiş dönemlere ait örneklerden yola çıkarak, önemli yatırımlarla ilgili kendim karar almak istemiyorum. Bu tür konuları halka açacağız” dedi.ETİMESGUT’UN ALTYAPI SORUNU ÇÖZÜLECEK

         Son dönemde Etimesgut’ta yaşanan su taşkınlarıyla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Başkan Yavaş, ilçede altyapı sorununu çözeceklerini söyledi ve şöyle konuştu:

“Kendi evimin su bastığını düşünüyorum. Ne hale gelir insan. Bu empatiyi yaptığınız zaman, yaşanan sorunu gidermek zorunda olduğunuzu hissediyorsunuz. Etimesgut’a gittim ve orada 4. kez böyle bir felaketin yaşandığını öğrendim. Burası için bu yaz ihaleye çıkacağız. Kaç paraya mal olursa olsun bir daha burasını sel basmayacak. İklim koşullarına bağlı olarak bu tür yağışlar devam edecek ama biz de altyapıyı güçlendirerek karşı koymaya çalışacağız.”

Haber İhbar Hattı