En Son Haber 34

CHP’li Kesici ve Hamza Çebi Ümraniye sanayi esnafını dinledi

CHP’li Kesici ve Hamza Çebi Ümraniye sanayi esnafını dinledi

EHA.CHP İstanbul Milletvekilleri Akif Hamza Çebi ve İlhan Kesici ile birlikte Umraniye Güven sanayi sitesi esnafını dinledi. Pandemi süreci ve geleceğe yönelik olarak sektöre ilişkin üretim, yatırım ve ekonomik konularda karşılıklı değerlendirmelerde bulundu. Akif Hamza Çebi ve ilhan Kesici daha sonra site yönetimiyle durum değerlendirmesi yaparak sanayi esnafının sorunlarını çözümü noktasında işbirligi yaptı.


CHP istanbul milletvekili Akif Hamza Çebi: “Ümraniye sanayi sitesi esnafını dinledi. Bütün İstanbul’u etkileyen bir yapıdan söz ediyoruz. Türkiye ve İstanbul’un hak ettiği değeri vereceğiz. Bunu ayakları yere basan bir proje olarak şekillendiriyoruz. Çok kısa bir zaman içerisinde de bunu bütün Türkiye ile paylaşacağız” dedi.

CHP ‘li Akif Hamza Çebi  ve ilhan Kesici esnafın sorunlarını dinledi.

”Ümraniye sanayii sitesi dediğimiz zaman sadece. Bütün İstanbul’u etkileyen bir yapıdan söz ediyoruz. Türkiye ve İstanbul’un hak ettiği değeri vereceğiz. Bunu ayakları yere basan bir proje olarak şekillendiriyoruz. Çok kısa bir zaman içerisinde de bunu bütün Türkiye ile paylaşacağız.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekilleri, İlhan Kesici Akif Hamza Çebi ve CHP Ümraniye  İlçe Örgütü ile birlikte Ümraniye Sanayi sitesi  Esnafları. Derneği’ni ziyaret etti, esnafla selamlaştı.

Ümraniye sanayi  Esnafları Derneği Başkanı ve CHP heyetiyle yaptıkları toplantıda, esnafın sorunlarını aktardı.

Hamzaçebi, ve Ilhan Kesici,daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul’un dünyanın en güzel şehri olduğunu, ifade ederek, İstanbul’un 21. yüzyıl insanına doğu ve batı medeniyetlerinin bir arada yaşadığı bir kent olarak güzel bir sentez sunduğunu anlatan Hamzaçebi,sanayi esnafın  İstanbul için çok önemli bir değer olduğunu anlattı.

Sanayin  önemine işaret eden Hamzaçebi, şunları kaydetti: esnaf dükkanı devretmiş. Bir sanayi bölgesi  iş yerleri sürekli olarak el değiştiriyorsa işler iyi gitmiyor demektir. Esnafı dinledik, ‘İşler nasıl?’ diyorum, ‘Kötü.’ diyor.

Hamzaçebi, Ümraniye  sanayi sitesi  özel bir statüye sahip olması gerektiğini vurgulayarak, “Buraya ayrı bir yönetimi kanunla mutlaka kuracağız. Burası ayrı bir yönetim olacak, ayrı bir güvenlik teşkilatı olacak. Ayrı bir yönetim sistemi olacak. Bütün İstanbul’u etkileyen bir yapıdan söz ediyoruz. Türkiye ve İstanbul’un hak ettiği değeri vereceğiz. Bunu ayakları yere basan bir proje olarak şekillendiriyoruz. Çok kısa bir zaman içerisinde de bunu bütün Türkiye ile paylaşacağız.” Dedi.

Faruk Kos/ istanbul

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı