En Son Haber 34

Engin Nurşani kabri başında hayranları göz yaşı dökerek dualar etti

Engin Nurşani kabri başında hayranları göz yaşı dökerek dualar etti

EHA.Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden ünlü türkücü Engin Nurşani’nin Sancaktepe Yenidoğan Mezarlığı’ndaki kabri sevenlerinin akınına uğruyor. Türkiye’nin her yerinden akına uğrayan mezarlığa Gaziantep ve Sivas’tan gelen sevenleri mezarı başında dua ederek gözyaşı döktüler. Mezarlığa gelenler “Babası sahip çıkmıyorsa bizler sahip çıkacağız. Kabrine gelerek dualarımızı eksik etmeyeceğiz” dediler.

Engin Nurşani’nin hayranları Türkiye’nin her tarafından mezarlığa gelerek dua ediyorlar, Nurşani’nin bir hayranı küçük çocuğuyla kabrine gelerek dua etti. Gözyaşlarına boğulan seveni muhabirimizin Engin Nurşani yakınınız mı diye sorması üzerine “Hayır hayranıyım. Babası sahip çıkmıyorsa bizler sahip çıkacağız, kabrine gelerek dualarımızı eksik etmeyeceğiz” diyerek cevap verdi.

Gaziantep’te ailece gelen başka bir aile ise “Ali Nurşani benim yakından tanıdığım, ailece görüştüğümüz biri , kendisine sabır diliyorum. Engin Nurşani çok efendi ve saygılıydı, genç yaşta hayatını kaybetti. Öldü diyemiyoruz çünkü içimizde yaşatacağız onu” diyerek gözyaşı döktü.

Nurşani’nin genç bir hayranı ise “Özel olarak Sivas’tan geldim. Konuşmakta zorlanıyorum, söylenecek kelime bulamıyorum. Nasıl ki bizim için Kıvırcık Ali çok kıymetliydi, Engin Nurşani de o kadar değerli” dedi.

Gerçek ismi Engin Ayhan olan, 1984 Almanya Krefeld doğumlu ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Engin Nurşani, 2019 yılında yakalandığı gırtlak kanseri nedeniyle 25 Aralık 2020 Cuma günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 26 Aralık Cumartesi günü Sarıgazi Cem evinde yapılan cenaze töreniyle sevenlerinin gözyaşlarıyla birlikte Sancaktepe Yenidoğan mezarlığına defnedildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı