En Son Haber 34

ABDULLAH SEVİM: “82 MİLYONU KUCAKLAMAYA KOLLARIMIZ DA YETER, YÜREĞİMİZ DE”

ABDULLAH SEVİM: “82 MİLYONU KUCAKLAMAYA KOLLARIMIZ DA YETER, YÜREĞİMİZ DE”

Paylaş

EHA.Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “Türkiye’deki bugün için 82 milyonu kucaklamaya kollarımız da yeter, yüreğimiz de yeter” dedi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, partisinin 7. Olağan Kongresi ve Türkiye gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. 16Punto’ya konuşan Abdullah Sevim, partili cumhurbaşkanlığını değerlendirerek, “Her ne kadar bu haldeysek de el ele verdiğimizde, devlet-millet kaynaşmasını sağladığımız zaman yani halkın devleti haline geldiğimiz zaman, devletin varlığının halka hizmet olduğunu halka hisseterirsek problem çözülür, halkla bütünleşirsiniz…Partili cumhurbaşkanlığının anlamı ne? Yani bugün Cumhur İttifakına oy verenlerin başkanı diye insanlar algılıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı’nı bizim cumhurbaşkanımız diye insanlar bağrına basamıyor. Zaten Cumhurbaşkanı da buna pek razı gözükmüyor.Yani sen kalkar da ‘zillet ittifak’ı dersen bu tarafta toplanmış insanların bir derdi var. Yani eğer Türkiye’de bir tane parti, bir tane fikir, bir tane görüş olacaksa gerek yok o zaman monarşi olur” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi’nin 7. Olağan Kongresi’ne dair de açıklamalarda bulunan Sevim, Bu kongre Türkiye’nin yeni bir dönemin başlangıcı için atılmış adım olacak. Sebebi ise hem kadrolarımızı yeniledik neredeyse yüzde 50 yenilendik. 20 tane politika kurulları oluşturduk. Bu kurullar vasıtasıyla az önce ifade ettiğim problemlerin gerçeğini, kaynaklarını, sebeplerini tespit edeceğiz ve çözümler üreteceğiz” diye konuştu.

Saadet Partisi genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun kongre konuşmasında değindiği yeni bir toplumsal sözleşme önerisi ile ilgili bir soruya da cevap veren Abdullah Sevim, “Türkiye’de yaşıyoruz, bu Türkiye hepimizin Türkiye’si. Türkiye’nin bağımsızlığı, kalkınmışlığı, huzuru, refahı hepimizi ilgilendiriyor. Dolayısıyla biz Türkiye’de yaşayan bütün insanların ortak bir noktada buluşabileceği bir çözümden yanayız. Biz yaptık oldu mantığıyla değil. Bizimle beraber şu an için gözükmeyen insanların yanlışları ve doğruları olabilir. Bir araya gelip konuşabildiğimiz zaman doğrularda mutabık kalıp, yanlışların farkına varılırsa ortak noktada kurulabilir” dedi.

Türkiye’de yaşayan herkesi kucakladıklarına da değinen Sevim, “Türkiye’deki bugün için 82 milyonu kucaklamaya kollarımız da yeter, yüreğimiz de yeter” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
shares
Haber İhbar Hattı