En Son Haber 34

Aktürk Bu mağduriyeti gideriniz sizi ilk tebrik edecek kişi ben olurum.

Aktürk Bu mağduriyeti gideriniz sizi ilk tebrik edecek kişi ben olurum.

EHA.İBB Şehir Hatları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cafer Aktürk yaptığı yazılı açıklamada Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım içinde 75 yaşında hasta bir vatandaşın yaşadığı hemde bu salgın döneminde evini yıkmak niye? Millet bahçesine harcadığınız bedelin % 4 ‘ü ile hekimbaşı ‘ndaki 8 vatandaşın mağduriyetini giderebilirsiniz . Yıkmak değil yapmak önemli.

2018 yılında imar barışı diye bir yasa çıkarıldı. Yasa ile çözülmesi hedeflenen unsurlardan biri hazine ve belediye arazileri üzerindeki kaçak yapıların ilgilisine satışı yapılarak yasal statüye kazandırmak şeklindeydi.
Bu bağlamda kişisel başvurular kabul edilerek yapı kayıt belgeleri düzenlendi. Yapi Kayıt belgesi alan kişilerin mülklerine hiç bir şekilde dokunulmayacaktı.
Geldiğimiz noktada yaparsa AKP yapar sloganı gerçekleşecek gibi . Çünkü çıkarttığı yasayı çiğneyerek yapı Kayıt belgesi almış hekimbaşı”ndaki bazı vatandaşların evlerini yıkmak üzere harekete geçmiş durumdalar.
Yanyana olan bazı evlerde mahkemece alınmış yürütmeyi durdurma kararı olmasına rağmen neden mahkeme sonucunu beklemeden yürütmeyi durdurma kararı alamayan iki evi yıkmak istemektedir. Corona salgını olan bir dönemde 75 yaşında hasta bir vatandaşın evini yıkmak için neden hukukî süreci beklemez. Bu salgın döneminde hasta hali ile bu vatandaş ne yapsın.
Bir kez daha şu ortaya çıkmıştır ki rant odaklı belediyecilikte vicdan kalmamıştır. Ümraniye Belediye Başkanı sayın İsmet Yıldırım ‘a sesleniyorum . Sorumluluk alanınızda bulunan bu vatandaşların mağduriyetini gideriniz. Sayın başkan millet bahçesine harcadığınız paranın % 4 ‘ü ile bu vatandaşların mağduriyetini giderebilirsiniz.
Bu mağduriyeti gideriniz sizi ilk tebrik edecek kişi ben olurum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı