En Son Haber 34

Ankara Büyükşehir Belediyesi yaz Kur’an kursları başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi yaz Kur’an kursları başladı
EHA.ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI İLE YAPTIĞI PROTOKOL KAPSAMINDA BAŞKENT’TE KUR’AN KURSLARI VERMEYE DEVAM EDİYOR

“-KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI’NA BAĞLI AİLE YAŞAM MERKEZLERİ, GENÇLİK MERKEZLERİ, ÇOCUK KULÜPLERİ, HANIM LOKALLERİ VE BELMEK’LERDE AÇILACAK KUR’AN KURSLARI VE DİNİ BİLGİLER DERSLERİ, 24 HAZİRAN’DA BAŞLAYACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Diyanet İşleri Başkanlığı ile yaptığı protokol kapsamında Başkentlilere Kur’an kursları düzenliyor.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Ankara İl Müftülüğü eğitmenleri tarafından yıl boyu verilen Kur’an kursları yaz döneminde de devam edecek.

Aile Yaşam Merkezleri, Gençlik Merkezleri, Çocuk Kulüpleri, Hanım Lokalleri ve BELMEK’lerde açılan Yaz Okulları bünyesinde verilecek “Kur’an Kursları”, 24 Haziran’da başlıyor.

Sosyal, kültürel, sportif ve eğitsel faaliyetlerin sürdürüldüğü bu merkezlerde ayrıca açılacak olan Kur’an Kursları, okullar açılana kadar devam edecek.

YIL BOYUNCA 2 BİN 958 KİŞİ KUR’AN KURSUNA KATILDI

         Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara İl Müftülüğü ile yaptığı protokol kapsamında açılan “Kur’an Kursu ve Dini Bilgiler Dersi”ne bu yıl 2 bin 958 kişi katıldı.

Her yaştan Başkentlinin ücretsiz olarak katıldığı Kur’an kurslarına yaz döneminde de yoğun ilgi gösterildiğini belirten yetkililer, uzman eğitmenlerce verilen dersler sonunda başarılı olan kursiyerlere, “Başarı Belgesi” ile “Katılım Belgesi”nin verildiğini belirttiler.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı