En Son Haber 34

Ataşehir Belediye Başkan Adayı İlgezdi Yerel Basınla Buluştu

Ataşehir Belediye Başkan Adayı İlgezdi Yerel Basınla Buluştu

AHA. Ataşehir Belediye Başkan Adayı CHP’li Battal İlgezdi yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Tertiplenen kahvaltı programı ile yapılan istişare toplantısında karşılıklı sohbet tadında Ataşehir ilçesi tartışıldı. İmardan tutunuz halkın tüm sorunları masaya yatırıldı. İlgezdi “Özellikle ilçemizde imar sorunu çok büyük bir problem bununla ilgili dönemin belediye Başkanı Kadir Topbaş ile görüştüm defalarca söz verdiği halde bir türlü sözünden durmadı” dedi.

Türkiye’de en çok park yapan belediyelerin başında Ataşehir geliyor 

Ataşehir Belediyesi Kurucu Başkanı Battal İlgezdi yerel basın mensupları ile buluştu. Yapılan görüşmelerde özellikle imar sorunları tartışıldı. Bölgede yayın yapan internet habercileri ve yazılı basınla seçim koordinasyonunda verilen kahvaltı sonrası Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi programa dahil oldu. Ataşehir’de en büyük sorunlardan biri mülkiyet sorunu olmak üzere başta imar geliyor. Bununla ilgili İlgezdi değerlendirmeler yaptı. Başkan yardımcısı Sadık Kayhan’da toplantıda hazır bulundu. CHP’li Başkan adayı Battal İlgezdi “Türkiye’de en çok park yapan belediyelerin başında Ataşehir belediyesi geliyor. Örnek Mahallesinde bulunan Mustafa Saffet Kültür Merkezini yıllarca fırın olarak kullandılar biz ne yaptık derhal orayı boşalttık şimdi ki halini görüyorsunuz. Tüm kültürel sanat faaliyetlerini orada yapıyoruz. Bölge halkımız çocuklarını rahatlıkla gönderiyor gözü arkada kalmıyor. Çocuklarımız orada her türlü sanatsal faaliyetlere katılarak bilgi sahibi oluyor” dedi.

İmar Konusu en büyük sorunlardan biri.

“İmar konusunda gerçekten de can sıkıcı şeyler yaşıyoruz. Dönemin Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan randevu aldık görüşmeye gittiğimizde bana dediği şuydu, evet Ataşehir’in sorunlarını biliyorum imar sorununu çözmek için çaba harcayacağım demişti. Ama vaatlerini yerine getirmedi ve kendisi gitti. Hala Ak Parti, ilçemizin imar projesini çıkaracak geçsinler onu. Tamam meclise gelsin birlikte çıkaralım” dedi. İlgezdi yerel basının sorularını da tek tek yanıtladı.

Kusura bakmasınlar meclis üyelerini mahalle halkına soracağım

Battal İlgezdi konuşmasına “Meclis üyesi arkadaşlarım kusuruma bakmasınlar onları kendi yaşadığı mahallede oturan halkımıza soracağım. Ben geldim meclis üyesi olacağım sonra adam seçiliyor bir daha halkın arasında görmek mümkün olmuyor. Sahada 5 veya 6 kişinin haricinde sokaklarda kimseyi görmüyoruz” diye devam etti.

CHP’li Aday İlgezdi Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederim

İlgezdi “Yiğidi öldür hakkını yeme. Mimar Sinan Camisinin açılışında cumhurbaşkanımızın söylediği “İstanbul’da hangi ilçe olursa olsun sorunlarını derhal çözünüz, Ataşehir’de olsa fark etmez. Hangi ilçenin sorunu ve sıkıntısı var ise derhal müdahale edin” dedi. Bizzat ben şahidim Erdoğan Bayraktar devreye girdi bir şey yapamadan gittiler” dedi.Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, Himmet Kaya, Derya Arslan ve Ali Bal dahil, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve iç mekan

Yerel basını önemsiyoruz mecliste bir yasa çıkarsa her önüne gelen gazete çıkarmaz

Başkan Adayı İlgezdi konuşmasını “Siz yerel gazetecileri ben yıllardır tanıyorum bu işi yapıyorsunuz ekmeğiniz buradan geliyor ama bir yasa çıkartılırsa her önüne gelen gazete çıkarmaz” diyerek bitirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı