En Son Haber 34

BAKIMSIZ ATATÜRK HEYKELİNDE RESTORASYON ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

BAKIMSIZ ATATÜRK HEYKELİNDE RESTORASYON ÇALIŞMASI BAŞLATILDI
EHA.yıllardır bakımsız bir şekilde güneşin altında neredeyse tanınmaz hale gelen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeline sonunda Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin sahip çıktıBilecik Belediyesi tarafından şehrimizin  önemli simgelerinden Atatürk Heykelinde restorasyon çalışması başlatıldı.

Şehrin birçok noktasında faaliyetlerini sürdüren Bilecik Belediyesi tarafından şehrin simgelerinden Atatürk Heykelinde yenileme ve düzenleme çalışması yapılıyor.Uzun yıllardır şehrin merkezinde yer alan Atatürk Heykeli, Resim Heykel Atölyesi çalışan Tamer Kamalı tarafından restore ediliyor.

Gerçekleştirilen restorasyon çalışması hakkında bilgi veren Kamalı, Belediyemiz tarafından Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ait heykeline ilişkin güzel bir çalışma başlattık.  Böyle bir çalışmanın içerisinde yer almaktan dolayı çok mutluyum. Uzun yıllardır şehir merkezinde bulunan Atatürk Heykeli’nin, Belediye Başkanımız ve ilgili birim müdürlerimizin ortak kanaatiyle son derece yıpranmış ve restore edilmesi gerektiği düşüncesine vardık. Restorasyon çalışmamız kapsamında heykeldeki kırık ve çatlak alanları onardık. Zemin bölgesindeki gerekli düzenlemeleri gerçekleştireceğiz. Çalışmanın tamamlanması ile birlikte ilimizin değerli simgelerinden Atatürk Heykeli’nin ömrünün uzatılmasını ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacağız.’’ İfadelerini kullandı.

Restorasyon çalışması; orta refüj, heykel ve havuz etrafındaki gerekli düzenleme ve peyzaj çalışmaları ile tamamlanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı