En Son Haber 34

”Bakır Gelecek Seçimler için Değil Gelecek Nesiller için adayım!

”Bakır Gelecek Seçimler için Değil Gelecek Nesiller için adayım!

EHA.Âşık Veysel Mahallesi Muhtarı ve Adayı Hasgül Bakır ile dobra dobra
Ataşehir Aşık Veysel Mahallesi’nin yardım sever muhtarı Hasgül Bakır tüm yaptıklarını ve yapacaklarını www.ensonhaber34.com haber sitesine anlattı. Bakır “Ben Anadolu’dan göç etmiş fakir bir babanın çocuğu olarak bu şehre geldim ve inşaat sektörü, ticaret derken halka hizmet etmek için bu kutsal muhtarlık görevine geldim” dedi.Muhtar Bakır ben Andolu’dan yoksul bir ailenin evladı olarak bu şehre geldim!

Bakır “Ben Anadolu’dan gelen yoksul bir ailenin çocuğu olarak bu şehre göç ettim. Yedi kardeşiz ancak bizler doğduğumuz yerde değil geldiğimiz bu koca şehirde bir araya geldik. Benim çocukluğumda oynayacak bir topum dahi yoktu işte çocukluğumdaki bu özlem ve yokluk beni halkıma hizmet aşkı için buralara kadar getirdi. Bizler duygusal insanlarız annemden babamdan gelen aile terbiyesiyle paylaşmayı, kendi örf ve adetlerimizi yaşamayı öğrenerek bu günlere geldik. Yöre derneklerimiz olsun, sivil toplum kuruluşları olsun birlikte istişare ederek bu değerli mahalle halkıma hizmet etmekteyim. İster bana oy versinler ister vermesinler ben o makama oturduktan sonra Cenabı Hak bize o fırsatı verirse herkese ayrımsız hizmet edeceğime söz veriyorum. Siyasi görüşü ne olursa olsun beni bağlamaz muhtarlık siyasi üstü bir makamdır. Bana oy verenin de vermeyenin de başımın üzerinde yeri var, insan ayırmak en büyük günahtır” dedi.Devletimiz her önüne gelene yardım etmiyor kriterleri var

Bizler yoksul ailelere yardım ediyoruz gelir seviyesine göre TC’sinde her şeyi görüyoruz
Muhtarlık olarak her önüne gelene yardım etmiyoruz. Bizler burada sadece bir köprü vazifesi görüyoruz. Vatandaş bizi kendilerine yakın gördüğü için dertlerini, sıkıntılarını anlatıyor. Gereken bilgilerini aldıktan sonra hangi kuruma gidecekse oraya yönlendiriyoruz. Kaymakamlık, belediye esasen yardımları yapıyor, her önüne gelene yardımlar yapılmıyor. Belediye olsun kaymakamlık olsun yardım alacak ailenin gelir durumuna bakıyor. Eğer bir ailenin geliri beş yüz TL’den aşağı ise yardımlar yapılır aksi takdirde hiç yardım alamaz. Artık vatandaşın Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası girildiğinde variyeti var mı yok mu ortaya çıkıyor” dedi. Her yerde varsınız o kadar işinizin arasında nasıl fırsat bulup halka hizmet ediyorsunuz?

Ben sivil toplum örgütü ve dernekçilikten gelen biriyim o yüzden her şeyi planlı bir şekilde yapıyorum. Eğer işinizi planlı projeli yaparsanız yolunuz açık olur, çalışmalarınız da verimli geçer. Muhtarlık sadece koltukta oturmakla olmaz. Mahallemde hasta olanı ziyaret ederim, cenazelerine giderim düğünlerine derneklerine koşarım. Kısacası onlarla ağlayıp onlarla gülüyorum. O yüzden mahalle halkımız beni bağırlarına basıyor ben de onlara hizmet etmekten çok mutlu oluyorum.Size en çok halk hangi taleplerle geliyor?

Ataşehir Belediyesi olsun kaymakamlık olsun herkesle koordineli olarak çalışıyorum
Ben ve ekip arkadaşlarım çok muazzam çalışıyoruz. Hiç kimseyi ayrıştırmadan yardımlarımızı yapıyoruz. Elimden geldiği kadar hizmet ediyorum insanız mutlaka eksiğimiz vardır ama hata yapmamaya çalışıyorum. Genelde bize gelen taleplerden çoğunluğu iş arayanlar; %80’i iş için müracaatlarda bulunuyor diyebilirim. Aynı zamanda burs için gelenler var. Burası bir devlet dairesi değil kendi imkânlarımızla bazı yardımları yapıyoruz. Başta da dediğim gibi muhtarlık makamı sadece bir köprü vazifesi görüyor köprünün altındaki akan suda halkımızı alarak köprüden karşıya geçiriyoruz. Ben Hasgül Bakır olarak halkıma hizmet etmekten gurur ve şeref duyuyorum.Mahallenizdeki çocukları, gençleri nasıl koruyorsunuz? Son zamanlarda biliyorsunuz uyuşturucu belası denen bir illetle karşı karşıyayız bu konuda bir çalışmanız oldu mu?

Aşık Veysel mahallesi muhtarı Hasgül Bakır konuşmasında Bizim yapacağımız tek iş güvenlik görevlilerine haber vermek ve emniyetimize yardım ederek birlikte çalışmalar yapmak. Âşık Veysel Mahallesinde bugüne kadar büyük ölçüde uyuşturucu kullanan kimse olmadı. Tabii her mahallede olduğu gibi bizim mahallede de vardır kendilerini bu illetten kurtarmak için yanlarına giderek bir baba şefkatiyle, ağabey gibi konuşuyoruz ikna ediyoruz. Kızmayarak nasihatler ederek içimize katıyoruz.– Âşık Veysel Mahallesinin en büyük sorunları nelerdir?

Zamanında mahallemizde yaşanan sıkıntılar vardı; otobüs istersin sıkıntı çekersin, bankamatik istersin sıkıntı yaşarsın. Hâlbuki devlet buraya bir gelse insanların dertlerini ve sıkıntılarını dinlese inanıyorum ki buraya hizmet akar, Âşık Veysel Mahallesi şaha kalkar Burada devletin de bir eksikliği var. Bu mahallenin imar sorunu var, mülkiyet sorunu var, işsizlik sorunu var. Eğer bu saydıklarımızı başarır hayata geçirirsek kimse bizi tutamaz el birliğiyle kalkınırız.– Son olarak mahalle halkına bir mesajınız var mı?

Son olarak benim diyeceğim gelin birlik olalım, beraber olalım Âşık Veysel mahallesini şaha kaldıralım. Yeni dönem yine muhtar adayıyım benim bir sloganım var “Gelecek seçimler değil gelecek nesiler için çalışmalıyız, üretmeliyiz, iş imkânları sağlamalıyız” diyen muhtar ve adayı Hasgül Bakır “Herkese çok teşekkür ediyorum sizin de yüreğinize ve kaleminize sağlık. Sesimizi kitlelerle buluşturuyorsunuz siz de aslında bir köprü vazifesi görüyorsunuz. Halka gerçekleri ve doğruları yansıtıyorsunuz, başarılarınızı dilerim. Buradan www.ensonhaber34.com internet haber sitesi imtiyaz sahibi Cansu Acar hanımefendiye saygılarımı sunuyorum. Gerçekten işini ciddi anlamda yaparak halka doğruları yansıtıyor” diyerek sözlerine son verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı