En Son Haber 34

BAŞKAN İLGEZDİ YEREL BASIN TEMSİLCİLERİNİ AĞIRLADI

BAŞKAN İLGEZDİ YEREL BASIN TEMSİLCİLERİNİ AĞIRLADI

EHA.Ataşehir Belediyesi Kurucu Başkanı Battal İlgezdi 10 Ocak Dünya gazeteciler Günü Dolasıyla Yerel Basın Onuruna Sahan Resteurant’ta Bir Yemek Tertipledi ve Gazetecilerin Özel Gününü Kutladı Başarılar Diledi.

Türk basın tarihine “Dokuz patron olayı” olarak geçen ve gazetecilerin haklarının ilk kez yasal güvence altına alındığı  10 Ocak  “Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Ataşehir basınıyla Sahan Restaurant’ta buluştu.

Türk basın tarihine “Dokuz patron olayı” olarak geçen ve gazetecilerin haklarının ilk kez yasal güvence altına alındığı 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Ataşehir basınıyla Sahan Restaurant’ta buluştu.Yerel basınla sık sık bir araya gelen İlgezdi’nin düzenlediği etkinliğe, çevre ilçelerden gazeteciler de katılım gösterdiler.

Gecede herkesle yakın olarak ilgilen Battal İlgezdi, gazetecilerin gününü kutlarken; “Hepinizin, ilçemizin değerlerinin bilinmesinde emeği büyük. Gazeteci olarak inşallah kıymetiniz bilinir.” sözlerini kullandı.


“BU DEMOKRATIK BIR YARIS HERKES ATASEHIR’E ADAY OLABILIR”
Yerel seçimler sürecinin yaklaşması dolayısıyla Battal İlgezdi’ye Ak Parti’nin Ataşehir Belediye Başkan Adayı olan İsmail Erdem hakkındaki düşünceleri soruldu. Battal İlgezdi konuşmasına şöyle devam etti : “Ben iki dönemdir Ataşehir’e aday oldum ve hep de rakiplerim oldu. Ama şimdiye kadar rakiplerim hakkında hiç konuşmadım. İsmail Erdem’i eskiden beri tanırım. Kendisi Belediye Başkanlığı yapmış bir siyasetçidir. Bu demokratik bir yarış herkes Ataşehir’e aday olabilir.”
“MEDYA ORGANLARI NEREDEYSE IDAM ETMIS BEN”
İmza yetkisi elinden alınan Ataşehir’in Belediye Başkanlığına yeniden aday başvurusu yapan Battal İlgezdi’ye görevinden uzaklaştırma sebebi olarak gösterilen davaları ve çeşitli medya organlarında ceza aldığı haberleri sorusu yöneltildiğinde İlgezdi; “Basın organlarının yaygaralarına aldırış etmiyorum” dedi. Battal İlgezdi: “Medya organları neredeyse idam etmiş beni.Türkiye’de mahkemesi olmayan başkan yok. En çok müfettiş gören başkan benim. Basın organlarının yaygaralarına aldırış etmiyorum. Bana birçok defa mühürlediğim fırından bile kapattırmadığım iddiasıyla dava açıldı. Mahkemelerde özellikle CHP’ne açılmış birçok dava var. Nedense hiç kapatılmıyor bu davalar.” ifadelerini kullandı.
“105 BINE 140 BIN OY ALARAK ATASEHIR’I YINE ALACAGIZ ”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendisini yeniden aday gösterip göstermeyeceği ve yargılandığı davalardan dolayı adaylaşma süresicinin gerçekleşmeme ihtimali için İlgezdi : “Ocak ayının 16’sında veya 18’inde partimizin İstanbul ve İzmir için adaylarının hepsi açıklanmış olacak. Belediye Başkanlığına aday adayı olmak için bir dosya hazırlarsınız. Bu dosyada savcılıktan temiz kağıdı istenir. Ben aday adaylığı başvurumu yaptığıma göre bir sıkıntı yok demektir. Ayrıca adaylığımı Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na sorarak yaptım. Yapılması gereken de zaten budur. Aday oldum, çok yakın bir zamanda 105 bine 140 bin oy alarak Ataşehir’i yine alacağız” açıklamalarında bulundu.Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul adayı için de tahminde bulunan Battal İlgezdi : “Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında en fazla yüzde 1,5 puan fark olur. Kim kazanırsa kazansın arada çok büyük bir fark olmaz” dedi.
” Çalışan Gazeteciler Günü” yemeğine katılan gazetecilerin, ilgezdi’den basın merkezi talepleri oldu. Battal İlgezdi yakın bir zamanda yeniden toplanarak basının taleplerini değerlendirme sözü verdi. Kamuoyunu haberdar etmek ve duyarlılığını arttırmak için mesai harcayan gazetecilere gecenin sonunda ses kayıt cihazı ve şal hediye edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı