En Son Haber 34

Başkan Mehmet Oktay öncelikle ihtiyacımız empati

Başkan Mehmet Oktay öncelikle ihtiyacımız empati

EHA.Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay “Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Oktay empatiye vurgu yaptı. Başkan Oktay’ın mesajı şöyle;

“Toplumumuzun önemli bir kesimini oluşturan engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm bulunması ve bu yurttaşlarımızın topluma kazandırılması amacıyla içinde bulunduğumuz hafta 10-16 Mayıs “Engelliler Haftası” olarak anılmaktadır.

Engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunlar sadece onların değil, toplumda yaşayan her insanın ortak sorunudur. Sağlıklı bir toplumun temelinde engelli bireyleri ötekileştirmeyen, farkındalık bilinci gelişmiş insanlar yer almaktadır. Bu nedenle öncelikle ihtiyacımız olan tek şey empatidir.
Ülkemizde toplam nüfusun yüzde 13’ünün çeşitli engel gruplarına dahil olduğu gerçeğinden hareketle biz de yerel yönetim olarak engelli vatandaşımızın sorunlarına ve beklentilerine kalıcı ve köklü çözüm üretme görevimizi bundan böyle en iyi şekilde yerine getirme çabası içinde olacağız.

Tüm zorluklara rağmen mücadele veren engelli vatandaşlarımıza ve büyük bir özveri ile onlardan desteğini esirgemeyen fedakâr ailelerine en içten sevgilerimi iletiyor, bu haftanın toplumumuz için farkındalık yaratmasını ve toplumsal duyarlılığımıza katkıda bulunmasını diliyorum.”

Mehmet Oktay
Marmaris Belediye Başkanı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı