En Son Haber 34

BAŞKAN OKTAY “ADALETLİ BİR DÜNYA DİLİYORUM”

BAŞKAN OKTAY “ADALETLİ BİR DÜNYA DİLİYORUM”

EHA.Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 5 Nisan “Avukatlar Günü” için bir mesaj yayınladı. Başkan Oktay mesajında, “Avukatlar ülkemizin bir hukuk devleti olmasında ve hukukun üstünlüğüne giden yoldaki yegâne temsilcilerimizdir” ifadelerini kullandı. Başkan Mehmet Oktay’ın mesajı şöyle;“Hukuk yüzyıllardır eşitliği, adaleti ve birlikte huzur içinde yaşayabilme koşullarını insanoğluna sağlamış, günümüzün en önemli disiplinlerinin en başında gelmektedir. Savunma hakkının uygulayıcısı, çağdaş hukuk sisteminin ayrılmaz öğesi olan avukatlık mesleği ise bu sistemin temel taşlarından biri olup, demokrasinin yaşamasında ve gelişmesinde önemli bir konuma sahiptir.

İnsanları hakları konusunda bilgilendiren, haklarının korunmasında ve kullanılmasında onlara yardımcı olan, adalet önünde haklarımızı savunmayı meslek edinmiş avukatlar, görevlerini güç koşullar altında yerine getirerek hem ülkemizin bir hukuk devleti olmasında, hukukun üstünlüğüne giden yolda yegâne temsilcilerimizdir.

Bu bağlamda güçlerini hukukun üstünlüğünden ve doğru temsile olan inançlarından alan hukuk neferlerimizin Avukatlar Günü’nü kutluyor, hukukun egemen olduğu ve eksiksiz uygulandığı adaletli bir Dünya diliyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı