En Son Haber 34

Başkan Yavaş,Ankaralı kadın üreticinin yanında

Başkan Yavaş,Ankaralı kadın üreticinin yanında
EHA.ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’I ZİYARET EDEN AYAŞLI KADIN ÜRETİCİLER BİR SÜRPRİZLE KARŞILAŞTI BAŞKAN YAVAŞ, GELENEKSEL YÖNTEMLERLE ÜRETİLEN SALÇA VE ŞALGAMIN EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUTFAĞINDA KULLANILMASI İÇİN SATIN ALINMASI TALİMATINI VERDİ-AYAŞ AKKAYA KÖYÜNDE KADINLAR TARAFINDAN KURULAN TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ ÜYELERİNİN ÜRETTİKLERİ SALÇAYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TALİP OLDU

-BAŞKENTLİ KADIN ÜRETİCİYE DESTEK OLMAYI AMAÇLADIKLARINI SÖYLEYEN BAŞKAN YAVAŞ, KIRSAL KALKINMAYI TEŞVİK EDEREK, YERLİ ÜRETİMİ ARTIRACAKLARINI AÇIKLADIAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yerli üreticilere destek sözünü yerine getirdi.

Başkent’te kırsal kalkınmayı önceleyen projeleri hayata geçireceklerini söyleyen Başkan Yavaş, göreve geldikten sonra yerli üreticilerle sık sık görüşmeye başladı.

KADIN ÜRETİCİLERE ÖNCELİK

Makamında Zehra Varol başkanlığında Ayaş Akkaya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyeleriyle bir araya gelen Başkan Yavaş, yerli üreticilerin sorunlarını tek tek not aldı.

Çiftçi kadınların talep ve önerilerini de dinleyen Başkan Yavaş, Büyükşehir Belediyesi olarak öncelikle kadın üreticilere destek olacaklarını söyledi.

Kırsal kalkınmayı teşvik edeceklerini belirten Başkan Yavaş, lezzetiyle nam salmış Ayaş domatesinden üretilen salçaları kooperatif üyesi kadın üreticilerden satın alacaklarını açıkladı.

YERLİ ÜRETİCİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN DESTEK

EGO Genel Müdürlüğü mutfağında kullanılmak üzere Ayaşlı kadın üreticilerin salçasına talip olduklarını belirten Başkan Yavaş, bürokratlarına talimat verdi.

Kooperatifin kapasitesi kadar salça üretmesini ve kaliteden ödün vermemesini isteyen Başkan Yavaş, sadece salça değil şalgam da alacaklarını da belirterek, “Ürettiğiniz ve üreteceğiniz salçaların hepsini alacağız. Bundan sonra sözleşmeli üreticilik konusunda anlaşma yapacağız. Bizler teşvik edelim ki sizi gören başkaları da aynı işi yapsınlar” dedi.

BAŞKAN YAVAŞ’A TEŞEKKÜR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a desteğinden dolayı teşekkür eden Kooperatif Başkanı Zehra Varol, şöyle konuştu:

“Biz 2007 yılında kooperatifimizi 11 kadın üreticiyle birlikte kurduk. Önce salça tesisimizi yaptık, 2018’de de ilk deneme üretimimizi gerçekleştirdik. Seri üretime geçmek istedik ve Başkanımıza bu durumu ilettik. Sağ olsun bize destek oldu. 1.5 ton salçamız var hatta 500 litre kadar da şalgam ürettik, onu da Büyükşehir Belediyemiz satın alacak. Burada bir samimiyet var. Biz de sanki evimize geldik. Sanki bir yakınımızın, büyüğümüzün evine geldik. Biraz desteğe ihtiyacımız vardı kendi ayaklarımız üzerinde durabilmek adına. Bizi çok mutlu etti Mansur başkanımız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı