En Son Haber 34

Beylikdüzü Afet Denetim Merkezi Ekibi Kurtarmaya devam ediyor 

Beylikdüzü Afet Denetim Merkezi Ekibi Kurtarmaya devam ediyor 

Beylikdüzü Afet Denetim Merkezi gönüllü personelinden oluşan Ümraniye (DAYMED) Doğal Afetler ve Yoksullukla Mücadele Eğitim Derneği. Arama ve Kurtarma Ekibi ile olası bir afet ve sonrasında hazır olmak adına çalışmalarına son hız devam ediyor. “Beylikdüzü ve Türkiye Hazır” kampanyası kapsamında bir araya gelen gönüllü ekip  Arama. Kurtarma Ekibi ile birlikte Hüseyin Karadayı Deprem Arama Kurtarma, Afet Sivil Savunma ve Trafik Eğitim Parkı’nda “Depreme Hazırlık Tatbikatı” gerçekleştirdi.

Arama Kurtarma Her Yönüyle Tatbik Edildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD), gönüllü Ümraniye (DAYMED) İstanbul Çocuk Eğitimevi ve Doğal Afetler ve Yoksullukla Mücadele Eğitim derneği personeline olası bir afet sonrasında kurtarma faaliyetini gerçekleştirebilmek adına ihtiyaç duyulan çalışmaları tatbik etti. Tırmanma kulesinden iniş yapma, enkaz altından kalan bir depremzedeye ulaşma, ip ve halat kullanma gibi çalışmaların yanı sıra sedye ile hasta taşıma ve sağlıklı bir şekilde tahliye gerçekleştirme çalışmaları yapıldı. Temel Arama Kurtarma Eğitimi’ni başarıyla tamamlayacak olan ekibe sertifikaları verilecek. Ekip, deprem ve diğer afetler karşısında ilerki günlerde hazırlıklı olmak için çalışmaya devam edecek.“Afet bilinci yüksek bir toplum oluşturmak istiyoruz”

Başkan Ayhan Keçe Derneğimizin amacı; Doğal afetlerde yaşanan kayıpların çok ciddi bir kısmının afetlere karşı önlem alınmaması nedeniyle gerçekleştiğinin bilincinde olarak afet durumunda toplumumuzun maddi ve manevi kaybını en aza indirmek, doğal afetlerin öncesinde alınacak önlemler ve afet sonrası yoksullukla mücadele konularında eğitimler vererek, afet bilinci yüksek bir toplum oluşturmak ve bu konun en güçlü temsilcisi olmaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı