En Son Haber 34

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SEMİH ŞAHİN ŞEHRİN ALTYAPISI VE OLUŞAN SORUNLAR HAKKINDA HALKI BİLGİLENDİRDİ

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SEMİH ŞAHİN ŞEHRİN ALTYAPISI VE OLUŞAN SORUNLAR HAKKINDA HALKI BİLGİLENDİRDİ
EHA.Belediye Başkanımız Semih Şahin, son günlerde yaşanan aşırı yağışlar sonucu oluşan altyapı problemleri ile meydana gelen hasar hakkında vatandaşları bilgilendirdi, sorularını cevaplandırdı.Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen toplantıya; Belediye Başkanımız Semih Şahin, Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, Başkan Danışmanı Rafet Özbek, Başkan Yardımcısı Muharrem Dumansızoğlu,  belediye ve il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.‘’ALTYAPIMIZ HAKKINDA VATANDAŞLARIMIZI BİLGİLENDİRMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİK’’

Belediye Başkanımız Semih Şahin, şehrin altyapısı hakkında kamuoyunu bilgilendirmek için bir araya geldiklerini belirterek, şunları söyledi:

‘’Bu yıl meydana gelen yağışın büyüklüğünü şu rakamlarla verebiliriz. Örneğin bu yılın Nisan ayının tamamında metrekareye ortalama 40.6 kilogram düşerken, şehrimize sadece 17 Haziran günü metrekareye 45.7 kilogram yağış düştü. Bizler Bilecik’in altyapı sorunlarını çözmek için her biri kendi alanında deneyimli isimlerden bir ekip oluşturduk. Altyapı sorununa dair etkili ve inovatif projeler yaratabilmek için eski dönem verilerini inceledik ve bu anlamda veri toplamaya devam ediyoruz. Şehrin altyapısına ilişkin en yakın veri 2013 yılına ait. Altyapı sorununa dair güncel herhangi bir veriye ulaşamadığımız için mevcut durum tespitini yapmak üzere çalışmalara başladık. Bu inceleme ve araştırmaları da yaparken sizin görüş ve taleplerinizi de dinlemek istedik’’ ifadelerini kullandı.

Belediye olarak, toprak altında kalan mezarlığa müdahale için Anıtlar Kurulu’ndan haber beklediklerini kaydeden Belediye Başkanımız Semih Şahin, Bilecik Belediyesi olarak ilgili birimler ile birlikte gerekli çalışmaların tamamlandığını ve Anıtlar kurulundan gelen bilgi doğrultusunda çözüm üreteceklerini belirtti.

 ‘’MAALESEF ALTYAPIYLA İLGİLİ BÜYÜK SORUNLAR VAR’’

Belediye Başkanımız Semih Şahin, açıklamasında ayrıca altyapıda büyük sorunlar olduğuna dikkat çekerek, ‘’Bu tür yağışlara karşı mazgalların temizlenmesi yetmiyor. Çünkü, mazgalların içi kapalı ve tıkanmış. Yolların durumunda da  birçok sıkıntı var. Altyapıya ilişkin doğru düzgün bir pafta çalışması dahi yok. Yağmur suyu hatları kanalizasyon hatlarına bağlanmış. Yani böyle bir durum yaşadığımız yüzyıla yakışmıyor. ‘’ ifadelerini kullandı.

BÜYÜK BİR SORUNLA KARŞILAŞMAZSAK 3 YIL İÇİNDE ALT YAPI ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLAMAYI PLANLIYORUZ’’

Belediye Başkanımız Semih Şahin, son olarak’’ Büyük bir engelle karşılaşmazsak 3 yıl içinde altyapı çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz’’ ifadelerini kullanarak ‘’Belediye tarafından arıtma tesisleri yapılmış ancak kullanılmıyor. Bizim şu an acil olarak yapacağımız çalışma, ilimizdeki altyapıya ilişkin çalışmalar gerçekleştiren kurumlardan ellerindeki veriler ile bizim toplayacağımız bilgiler ışığında şehrin haritasını çıkarmak olacak. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüzü de oluşturduk. Bu anlamda önemli çalışmalar gerçekleştireceğiz. Hesaplamalarımıza göre önümüzdeki 3 yıl içinde şehrin bu anlamdaki altyapı çalışmalarında önemli mesafeler kat edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

Toplantıda ayrıca Başkan Yardımcısı Muharrem Dumansızoğlu ve Danışman Rafet Özbek tarafından vatandaşlarımıza teknik bilgiler verildi ve sorular cevaplandırıldı.

Katılımcılar, düzenlenen bilgilendirme toplantısından duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Semih Şahin’e teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı