En Son Haber 34

Bozdemir 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı

Bozdemir 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı

EHA.Cumhuriyet Halk Partisi Zile İlçe Başkanı Ali Rıza Bozdemir 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı Yeryüzünde ne varsa alın teriyle inşa eden emekçilerimizin ve tüm halkımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma bayramını kutluyorum.
1977 yılında 1 Mayıs’ı kutlamak için Taksim’e çıkan emek ve özgürlük mücadelesinin öncülerini şükranla anıyorum. Bu karanlık katliamı tüm boyutlarıyla açığa çıkartmak, adalet mücadelesi veren bizlerin yaşamını kaybedenlerin ailelerine ve gelecek kuşaklara karşı temel sorumluluğudur.

Emek en kutsal değerdir; emeğin haklarını korumak ve geliştirmek, insanlığa hizmet etmek demektir. Bencilce ve kar hırsıyla emeğin haklarını budamaya çalışmak, insanlığı açlığa, yoksulluğa mahkûm etmek, kanlı paralarla sefahat sürebileceğini sanmak ise tarihsel bir yanılgı olduğu kadar, Türkiye’ye yapılabilecek en büyük kötülüktür. Türkiye’yi 18 yıl boyunca yöneten zihniyet bu kötülüğün faili konumundadır.
Günümüzün kölelik düzeni haline gelen taşeronlaşmanın bilinçli olarak desteklenmesi, kamudaki taşeron işçilerin kadroya alınmalarında yaşanan adaletsizlik, kökleşen yoksulluk, gelir dağılımındaki eşitsizlik mevcut iktidarın vahşi politikalarının diğer acı sonuçlarıdır.
Emeği sömürülen, ücretsiz izne çıkarılan, işten çıkarılan, salgın tedbirleri nedeniyle iş yerlerini açamayan, işini kaybetme korkusu yaşayan tüm emekçilerimizin yanındayız. Dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyet Halk Partisi olarak eşit, adaletli, insanca yaşam koşullarıyla; ayrımcılık ve emek sömürüsünün olmayacağı bir düzen için her türlü mücadeleyi vereceğimize; her zaman hak, hukuk ve adaletten yana olacağımıza söz veriyorum.
“ALIN TERİNİN HAKKINI VEREN TÜM EMEKÇİLERİMİZİN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN!”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı