En Son Haber 34

Bundan böyle Ankara Büyükşehir İhaleleri çok şeffaf olacak

Bundan böyle Ankara Büyükşehir İhaleleri çok şeffaf olacak
EHA.ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MAL VE HİZMET ALIM İHALELERİNİ CANLI YAYINLAMAYI SÜRDÜRÜYOR-ASKİVE EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, İTFAİYE, KENT ESTETİĞİ İLE KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIKLARINA AİT 6 AYRI MAL VE HİZMET ALIM İHALESİ CANLI OLARAK YAYINLANDI
-“TEMİZLİK MALZEMESİ ALIM İŞİ”, “BELMEK SERGİSİ DÜZENLENMESİ ALIM İŞİ”, “ONLİNE TOC ÖLÇÜM CİHAZLARI ALIM İŞİ”, “YEDEK PARÇ ALIM İŞİ”, “İTFAİYE PERSONELİ RESMİ KIYAFET ALIM İŞİ” İLE “ARAÇ VE İŞ MAKİNALARI KİRALANMASI ALIM İŞİ” İHALELERİ, KAMERALARIN ÖNÜNDE YAPILDI
-14 HAZİRAN CUMA GÜNÜ YAPILACAK “TEMİZLİK SARF MALZEMESİ ALIM İŞİ” İHALESİYLE BİRLİKTE BEŞ GÜNDE ARKA ARKAYA 7 İHALE CANLI OLARAK YAYINLANMIŞ OLACAK Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “şeffaf belediyecilik”anlayışıyla başlattığı ihalelerde canlı yayın uygulaması devam ediyor.

Kameraların karşısında düzenlenen Büyükşehir Belediyesi hizmet ve mal alım ihaleleri herkese açık şekilde gerçekleştiriliyor.

Büyükşehir Belediyesi son 4 günde arka arkaya yaptığı 6 ayrı mal ve hizmet alım ihalesini sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınladı.BEŞ GÜNDE TOPLAM 7 İHALE

İlk olarak 10 Haziran’da ASKİ Genel Müdürlüğü Atık Su Arıtma Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ve canlı olarak yayınlanan 198 bin 386 TL maliyeti olan “45 Kalem Temizlik Malzemesi Alım İşi” ihalesine 5 firma katıldı.

12 Haziran’da ASKİ Genel Müdürlüğü Su Arıtma Daire Başkanlığı tarafından Organik Karbon Ölçüm Cihazı için gerçekleştirilen “2 adet Online TOC Ölçüm Cihazları Alım İşi”ne 3 firma katılırken, toplam maliyeti yaklaşık 665 bin 97 TL olan ihale de kameralar karşısında gerçekleşti.

BİR GÜNDE 4 İHALE ARKA ARKAYA

13 Haziran’da ise farklı saatlerde dört ayrı ihale arka arkaya gerçekleştirildi.

İtfaiye Daire Başkanlığı’nın düzenlediği “İtfaiye Personeli Resmi Kıyafet Alım İşi”ne 2 firma katılırken, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın düzenlediği ve yaklaşık maliyeti 203 bin 333 TL olan “BELMEK Sergisi Düzenlenmesi Alım İşi”ne de 2 firma teklif sundu.

EGO Genel Müdürlüğü Araç Bakım Onarım Daire Başkanlığı’nın yaklaşık maliyeti 1 milyon 218 bin TL olan “33 Kalem Yedek Parça Alım İşi” ihalesine 11 firma katıldı. Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlanan aynı günde son ihale ise Kent Estetiği Daire Başkanlığı’nın yaklaşık maliyeti 1 milyon 640 bin 720 TL olan ve 2 firmanın katıldığı “Araç ve İş Makineleri Kiralaması İşi” ihalesi oldu.ŞEFFAFLIK İLKESİ TÜM BİRİMLERDE YAYGINLAŞACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Youtube, Facebook ve Twitter adresleri üzerinden canlı yayınlanan ihaleler önümüzdeki günlerde de devam edecek.

14 Haziran Cuma günü de Ego Genel Müdürlüğü Otobüs Daire Başkanlığı “Temizlik Sarf Malzemesi Alım İşi” ihalesinin de yayınlanmasıyla beş günde 7 ihale arka arkaya canlı olarak yayınlanmış olacak.

SONUÇLAR DA GÜVENİLİR ORTAMDA GÖRÜNTÜLENİYOR

Güvenilir ortamda ve canlı yayınlarla gerçekleşen ihalelere yoğun ilgi gösteren firma sahipleri sonuçları Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden takip ederken, İhale Komisyonları firma tekliflerini değerlendirdikten sonra en uygun teklifi veren firmaları EKAP üzerinden açıklıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı