En Son Haber 34

BÜYÜKŞEHİR ARAÇLARINDAN ÇAKAR LAMBALARI ÇIKARTILDI

BÜYÜKŞEHİR ARAÇLARINDAN ÇAKAR LAMBALARI ÇIKARTILDI
EHA.ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’IN TALİMATIYLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ASKİ, EGO VE BAĞLI İŞTİRAKLERİNDE KULLANILAN MAKAM VE HİZMET ARAÇLARINA TAKILI ÇAKAR LAMBALARI SÖKÜLDÜ
-GÖSTERİŞE VE AYRIMCILIĞA NEDEN OLAN UYGULAMALARA SON VERECEĞİNİ BELİRTEN VE KENDİ MAKAM ARACINDAKİ ÇAKAR LAMBALARINI DA SÖKTÜREN BAŞKAN YAVAŞ, “MİLLETİN YOLUNDA MİLLETLE YAN YANA OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ” DEDİ
-ZABITA, İTFAİYE VE GÖREVLİ POLİS HARİCİNDE HİÇBİR BELEDİYE ARACI ÇAKARLI OLMAYACAKcakar_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim öncesi verdiği bir sözünü daha tutarak, kendi makam aracı dahil ASKİ, EGO ve bağlı iştiraklerdeki hizmet ve makam araçlarında bulunan çakarlı lamba sistemini kaldırdı.

Başkan Yavaş imzalı tüm birimlere gönderilen genelgeyle çakarlı araçlardan lamba ve ses sistemleri tek tek söküldü.

BAŞKAN YAVAŞ SÖZ VERMİŞTİ

Ankara’daki Televizyon, Günlük Gazeteler, İnternet Siteleri Temsilcileriyle geçtiğimiz günlerde iftar yemeğinde bir araya gelen Başkan Yavaş, çakarlı araçları kaldıracağını açıklamıştı.

Büyükşehir Belediyesi, EGO, ASKİ ile Belediyeye bağlı şirketlerin bünyesinde kullanılan makam ve hizmet araçlarına takılan lamba ve ses sistemleri ekipler tarafından yerlerinden çıkarıldı.

AYRIMCILIK SONA ERDİ

Seçimler öncesinde de Başkent’te ayrımcılığa neden olan ve vatandaşları rahatsız eden çakarlı araçlar uygulamasına son vereceğini söyleyen Başkan Yavaş, bu sözünü tutarak, başta kendi makam aracı olmak üzere Belediye bünyesinde hizmet veren makam araçlarından çakar lambaları kaldırttı.

ÇAKARLI ARAÇ DÖNEMİ BİTTİ

Tasarruf tedbirlerinin devreye sokulmasıyla birlikte ilk etapta araç sayılarını azaltmaya başladıklarını ve gereksiz makam araçlarını kaldırdıklarını açıklayan Başkan Yavaş, 24 Mayıs tarihli yayımladığı genelgeyle zorunlu görev dışında gereksiz araç kullanımına da son verdi.

Büyükşehir Belediyesi, EGO, ASKİ ve Bağlı Şirketlerin bünyelerinde kullanılan makam ve hizmet araçlarında mevzuata aykırı şekilde monte edilen ışıklı ve sesli tüm uyarı sistemlerinin sökülmesi talimatını veren Başkan Yavaş, “Milletin yolunda, milletle yan yana olmayı sürdüreceğiz. Gösteriş ve ayrımcılığa neden olan tüm uygulamaları kaldıracağız. İşe gereksiz makam araçlarını kaldırmakla başladık hatta ilk etapta sayılarını azalttık. Bundan sonra Zabıta, İtfaiye ve görevli polis haricinde benim makam aracım da dahil hiçbir belediye aracında çakar lambaları olmayacak” dedi.

KİRALIK ARAÇ DEVRİNE SON  

         Genelge ile ayrıca kiralık araç kullanımına yönelik esaslar yeniden belirlendi. Birim amirleri ve şirket yetkilileri tarafından kullanılan kiralık hizmet araçlarının sözleşmelerinin tamamlanmasına müteakip, yeni kiralama işlemlerinde mevzuata ve tasarruf tedbirlerine uygun hareket edilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı