En Son Haber 34

ÇAZDER ‘den Battal İlgezdi’ye ziyaret ortak adayımız Hamza Azmaz

ÇAZDER ‘den Battal İlgezdi’ye ziyaret ortak adayımız Hamza Azmaz

AHA.Ataşehir’de faaliyet gösteren ÇAZ-DER ve bünyesindeki 18 Köy Derneği ile birlikte geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanlığına yeniden aday gösterilen Başkan Battal İlgezdi’ye hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Aralarında İstanbul’da yaşayan Yozgatlıların tek çatı altında toplandığı İstanbul Yozgat Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Yılmaz’ın da olduğu ziyarette Meclis üyesi Aday adayı Hamza Azmaz’ın listede yer alması için istekte bulunuldu.
ÇAZ-DER ve 18 yöre derneği ile birlikte geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi’yi çalışma ofisinde ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunuldu yapılan istişarede Dernek Başkanları, “bizimde artık Belediyelerde temsil hakkımız olsun yıllardır CHP’ye oy veriyoruz ama hiç temsilcimiz yok” dedi.İstanbul Yozgatlılar Federasyon Başkanı Ahmet Yılmaz’da yaptığı konuşmasında “İstanbul’da Yozgatlılar olarak kimse bizleri hafife almasın söz sahibi olmak istiyoruz bugün sizi ziyaretimizin sebeplerinden biride değerli kardeşim Hamza Azmaz’ı meclis üyesi olarak görmek istiyoruz” dedi. Yılmaz konuşmasında değerli üyemiz ve aynı zamanda ÇAZ-DER Başkanımız Hamza Azmaz için buraya kadar geldik destek vereceğinizi umut ediyoruz şeklinde konuştu,Sırasıyla yöre dernek başkanları İlgezdi Başkana teşekkür etti. Ortak temmenninin Hamza Azmaz’ın Ataşehir Belediyesinde Meclis üyesi olarak görmek olduğunu, Cumhuriyet Halk Partisinde bir sözcülerinin olmasını istediklerini, senelerdir süren ve günümüze kadar hep CHP’ye gönül vermenin karşılığında hiç bir şey alamadıklarını, bunun da bazı seçmenlerinde kırgınlıklara yol açıtığını, haklı olarak da “neden biz temsil edilmiyoruz hep arka bahçeleri olarak kalıyoruz nasıl olsa bunlar zaten CHP’li oyları çantada keklik misali bir düşünceye maruz kalıyoruz” diyerek düşüncelerini dile getirdiler. “Artık bizimde bir kurumda temsili hakkımız olsun istiyoruz her seçim dönemi gelirler oy isterler ancak bizden bir meclis üyesi olsun bahsetmezler hal böyle olunca’da içimizden bazı seçmenler sandıklara gitmek istemiyor neden bizi görmüyorlar diyerek haklılıklarını dile getiriyorlar bunların önlemini almakta siz yöneticilere düşüyor” denildi.ÇAZ-DER Başkanı Hamza Azmaz’da yaptığı konuşmasında, “ben Hamza Azmaz olarak CHP’nin tüm kademelerinde görev aldım gençlik yönetiminden tutunuz bayrak ve afiş asmalara kadar mücadele ettim etmeye de devam edeceğim hiç bundan gocunmam, ancak arkadaşlarımın da dediği gibi, bizimde belediyede temsil hakkımız olsun, ben bu yola çıkarken kendim olarak çıkmadım, 18 yöre dernek başkanlarının ortak fikriyle aday adayı oldum, eğer dernek başkanları bana çekil derlerlerse çekilirim aksi halde asla çekilmem “dedi. Azmaz, “başta başkanımız Battal İlgezdi olmak üzere istanbul Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Yılmaz’a, 18 köy dernek başkanlarına, muhtarlarıma ve buraya kadar gelerek bize destek veren tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

CHP’nin Ataşehir Belediye Başkan adayı İlgezdi ise yaptığı değerlendirmede; “Hamza Azmaz bizimde kardeşimiz, evladımız tabiî ki değerlendireceğiz bende isterim aday olmasını. Yöre derneklerine de çok teşekkür ediyorum ancak biliyorsunuz her ilden birer aday göstermek istiyoruz ancak adaylarımızın içinden Mühendis, Avukat, Mimar gibi kriterlerinde olması gerekmektedir. Belediye kurmak ve çalıştırmak için liyakatli, işini bilen olmalı, inşallah Tokat ve Yozgat yöre derneklerini ziyaret edeceğim birlikte karar veririz. Umudumuz ve temennim sizlerden yana, yine bir araya gelir konuşuruz sizlere çok teşekkür ediyorum”dedi.Karşılıklı iyi niyet ve temennilerin öne çıktığı ziyaret hatıra foroğraflarının çekilmesi ile son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı