En Son Haber 34

Çekmeköy CHP’de Şok İstifa

Çekmeköy CHP’de Şok İstifa

Yıllarca bölgede etkin siyaset yapan partinin lokomotifi, ilçe başkanlığı yapmış isim Erdoğan Bozkurt üyesi olduğu CHP’den istifa etti. İstifa nedeninin Belediye Başkan Adayı Seyfettin Yıldırım’ın kimseyi takmayarak kendi dayatmasıyla CHP’yi dizayn etmeye çalışması olduğunu söyledi. Ajansımıza konuşan Bozkurt çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Meclis üyesi sıralamalarını başkalarından duymamalıyım

CHP Çekmeköy ilçe başkanlığını yapmış olan isim Erdoğan Bozkurt bugün üyesi olduğu CHP’den istifa ettiğini açıkladı. Bozkurt yaptığı açıklamada istifa nedeni için “Yıllarca bu partiye emek vermiş biriyim. Bana klasik söylemler söyleyerek beraberiz, gönlümüzdesin şeklinde sıradan partiliyi oyalar gibi muamele yapmaları beni rahatsız etti. Ben meclis üyeliği sıralamasını veya listelemeyi başkalarından duymamalıyım. Benim muhatabım ilçe başkanım ve belediye başkan adayıdır” dedi.

Hüseyin Kızıltaş en büyük rakibimdir

Bozkurt konuşmasına “Her partinin dinamik bir kadrosu vardır. Örneğin Hüseyin Kızıltaş. Belediye Başkan Adayı Seyfettin Yıldırım’ın Hüseyin Kızıltaş ile kişisel husumeti dolayısıyla onu liste dışı bırakması hem bu örgüte hem bu partiye yapılmış en büyük yanlıştır. Kızıltaş Çekmeköy siyasetinde en büyük rakibimdir. Ama yine de ben diyorum ki Kızıltaş’ın hakkıdır, yazılmalıdır” diye devam etti.

CHP’ye dışarıdan gelenler partinin geleneğini ve kültürünü anlayamaz

Bozkurt’a Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Seyfettin Yıldırım’ın meclis listesi seçme konusunda ekip arkadaşlarına söz hakkı tanımadığı söylenmesi üzerine “CHP bir gelenek ve kültürdür. Dışarıdan gelen biri bu geleneği ve kültürü anlayamaz. Bunu bilmeyen arkadaşlarımız bu tür konuşmaları yaparlar ama CHP’de kadrolaşmış isimler neyin ne olduğunu bilirler” cevabını verdi.

İstifam hakkında daha sonra detaylı açıklama yapacağım

Bozkurt konuşmasını “Parti zarar görmesin diye ben susmayı tercih ediyorum. Bu unsurlar yok sayılıyorsa benim de bu partide kalmamın bir anlamı yok. CHP’de siyasetim bu kadarmış. İleriki süreçte daha detaylı bilgi vereceğim” diyerek son verdi.

 

 

Haber – Foto: Acarhaberajansi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı