En Son Haber 34

CHP Gençlik Kollarından 11 Mayıs kararına tepki

CHP Gençlik Kollarından  11 Mayıs kararına tepki

EHA.CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sercan Çelik liglerin ve avm’lerin açılmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sercan Çelik liglerin başlamasını ve AVM’lerin açılmasını eleştirerek şunları söyledi:

“Bunun için ‘bilimsel gerçeklere riayet’ ve ‘karar sürecinde şeffaflık’ gerekmektedir. Biz, bilim kurulu’nun yeni uzmanlık ve yetkinliklerle takviye edilmesi gerektiğini söyledik. Bilim kurulu, çıkış stratejisini sektör bazında belirlemelidir. Ancak son açıklamalara göre, bu konuda bir başıbozukluk var. Sağlık bakanı, Türkiye Futbol Federasyonu’nun 12 Haziran’da ligleri yeniden başlatmasında, bakanlığının ya da bilim kurulu’nun herhangi bir öneri veya katkısının olmadığını ifade etti. Türkiye Futbol Federasyonu kendi özgür iradesiyle ligleri başlatma kararı alıyormuş.”

Çelik şöyle devam etti: 

“Türkiye Futbol Federasyonu devlet içinde ayrı bir devlet de bizim mi haberimiz yok? Eğer salgından çıkış böyle yönetilecekse, isteyen istediği gibi kendi özgür iradesine göre hareket edecekse bilim kurulu neden var, siz neden varsınız? Yarın restoran, eğlence mekânları ve kafe sahipleri “kendi özgür iradeleriyle” işe başlamak isterse ne diyeceksiniz? Diğer bir garabet de saray hükümetinin salgında çıkış stratejileri kapsamında, avm’lerin 11 mayıs tarihinde açılacağını açıklaması oldu. Bu kararın ardından çok sayıda bilim kurulu üyesi avm’lerin çok erken açıldığını ifade ettiler. Sağlık Bakanı’nın “bunları biz kapatmadık ki, biz açalım” gibi muğlak ifadelerinden, kararın bilim kurulu’nun saray hükümetine yaptığı tavsiyeler arasında olmadığı ortaya çıktı.”

Haber Sercan Çelik Bursa 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı