En Son Haber 34

CHP sözcüsü Öztrak: Sayımda ilginç olaylar yaşanıyor-

CHP sözcüsü Öztrak: Sayımda ilginç olaylar yaşanıyor-

EHA.CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztrak basın toplantısı yapıyor.GERÇEK GÜNDEM CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztrak parti genel merkezinde basın toplantısı yapıyor.

Öztrak’ın konuşmasından satır başları şöyle;

Bu kolay kolay vicdanlara sinebilecek bir gelişme değildir. Aynı olayda farklı kararlar vermek hukuka olan güveni sarsar, kamu vicdanını rahatsız eder. Demokrasi açısından belirsizlik yaratır, ekonomi açısından belirsizlik yaratır.

Türkiye belirslizliği hiç kaldıramayacak noktadadır. Daha önce Bahçeli’nin, Erdoğan’ın ifade ettiği biçimiyle Türkiye’nin gerçek gündemi olan ekonomiye dönmesine ihtiyaç vardır.

Biz hak hukuk adalet diyerek yürümüş partiyiz. Herkesin hakkına hukuka sahip çıkarız. Ama kendi hakkımızı da yedirmeyiz, hukukumuzu ezdirmeyiz.

Sorular

İmamoğlu’nun Anıtkabir ziyareti

Tabi, seçim sonrasında muazzam bir algı operasyonu yürütülüyor. Sandıklardaki sayımlar bittikten sonra hem sayın Yavaş hem sayın İmamoğlu seçilmiş belediye başkanları olarak ortaya çıktılar. İtirazlar var ama baktığınız zaman durum son derece açık. Sonuçlar çok fazla değişmiyor. Bu baskılar devam ederken İstanbul’da hatırlayın sayın Binali Yıldırım ilk algı operasyonunu yapan olmuştur. Belediye başkanı seçildim deyip teşekkür etmiştir. Bu teşekkürün AA’nın veri akışını durduğu bir anda gelmiş olması son derece manidardır.

Daha sonra özellikle topladığımız veriler ışığında biz verileri vermeye devam ettik ve sayın İmamoğlu’nun öne geçtiği gözüktü.

sayımlar yapılırken ilginç olaylar yaşıyoruz. sadece iktidar partisinin lehine çıkan oylar dikkate alınıp millet ittifakının lehine çıkan oyları görme süreci yürütülüyordu, YSK’ya itiraz ettik. Ben şunu söyleyeyim, arkadaşlarımız, örgütümüz, il başkanımız, sayın Ekrem İmamoğlu, gönüllülerimiz, milletvekillerimiz bu süreçte çok büyük bir özveriyle çalışıyorlar

Ama büyük bir algı operasyonu sürdürülüyor, bu algı operasyonu devam etmesi halinde toplumda ciddi bir kutuplaşma yaratabilir.

Bahçeli’nin yerel seçim önerisi

Bugün bizim 31 Mart’ta yapılan seçimleri sonuçlandırmak önceliğimiz, yeni bir belirsizlik yaratmamak.

GERÇEK GÜNDEM

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı