En Son Haber 34

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ataşehir’de Battal İlgezdi’ye yüklendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ataşehir’de Battal İlgezdi’ye yüklendi

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “CHP, Ataşehir’de müfettişlerce pek çok yolsuzluğu tespit edildiği için görevden el çektirilen birini aday gösterdi. Adı yolsuzluk iddialarıyla ayyuka çıkmış böyle bir zatın tekrar aday gösterilmesi, sizlere yapılmış en büyük saygısızlıktır.” dedi.

Öte yandan geçen hafta yerel basınla bir araya gelen şu şekilde Erdoğan’a teşekkürlerini iletmişti: İlgezdi “Yiğidi öldür hakkını yeme. Mimar Sinan Camisinin açılışında cumhurbaşkanımızın söylediği “İstanbul’da hangi ilçe olursa olsun sorunlarını derhal çözünüz, Ataşehir’de olsa fark etmez. Hangi ilçenin sorunu ve sıkıntısı var ise derhal müdahale edin” dedi. Bizzat ben şahidim Erdoğan Bayraktar devreye girdi bir şey yapamadan gittiler” dedi.

Erdoğan, Kayışdağı Caddesi’nde düzenlenen AK Parti Ataşehir İlçe Mitingi’nde, Edirne’de büyük bir coşkuyla, 15 bin kişiye hitap etme fırsatı bulduğunu, Edirne’nin bu seçimlerde güzel müjdeler vereceğine inandığını anlattı. Ataşehirlilerle en son 22 Haziran’da bir araya geldiğini, bu meydanda muhteşem bir atmosferde seçim mitingini gerçekleştirdiklerini,  o gün Ataşehirlilerden AK Parti’ye, şahsına ve Cumhur İttifakı’na destek istediğini belirten Erdoğan, Ataşehirlilerin yüzde 37 oy oranıyla AK Parti’yi ilçede zirveye taşıdığını, Cumhur İttifakı’na yüzde 44 oy oranı, Cumhurbaşkanlığında da yüzde 44 oyla kendisine sahip çıktığını dile getirdi.

‘ONLAR BELEDİYE BAŞKANLIKLARI İÇİN ANKARA’DA BİRBİRİNİ YERKEN BİZ MİLLETİMİZLE KUCAKLAŞTIK’

“Kandil ve Pensilvanya destekli zillet ittifakı kapalı kapılar ardında kirli pazarlıklar yaparken”, kendilerinin çoktan yola revan olduklarını ifade eden Erdoğan, “Onlar bazı belediye başkanlıkları için Ankara’da birbirini yerken biz Aydın’dan Sivas’a, Kastamonu’dan Çorum’a ülkemizin dört bir yanında milletimizle kucaklaştık. Onlar daha şimdiden çıkar hesaplarının, rant kavgalarının içinde boğulurken biz tüm Türkiye’yi dolaşmaya başladık.” dedi.

’31 MART’TA ATAŞEHİR’İ CHP ESARETİNDEN KURTARACAĞIZ’

Dün Bursa’da Gökdere Meydanı’nda 10 binlere hitap etme fırsatı bulduğunu anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

— Bu sabah Edirne ve şimdi Ataşehir. Yarın inşallah iki ildeyiz. Bütün bu turlar devam ederken, İstanbul’un ilk ilçe mitingini Ataşehir’de bugün yapıyoruz. Ama durmayacağız. Diğer ilçeleri de inşallah dolaşacağız. 31 Mart akşamına kadar sürecek ilçe seçim maratonumuza, Ataşehirli kardeşlerimizle birlikte ‘Bismillah’ diyoruz. İnşallah bu sefer hem Ataşehir’de hem büyükşehirde destan yazacağız. İnşallah 31 Mart seçimlerinde Ataşehir’i CHP esaretinden hep beraber kurtaracağız.

‘BİZ CHP GİBİ İSTİSMAR SİYASETİ YAPMIYORUZ’

— Ataşehir’i özünde tevazu, samimiyet ve gayretin olduğu yepyeni bir belediyecilik anlayışına kavuşturacağız. Biz, CHP gibi istismar siyaseti değil, hizmet siyaseti yapıyoruz. Bize oy versin, vermesin tüm illerimize, ilçelerimize, 82 milyonun her bir ferdine aynı kalitede hizmet sunuyoruz. Ankara’daki, Adıyaman’daki, Konya’daki insanımızı nasıl görüyorsak, İzmirli, Edirneli, Tuncelili, Hakkarili vatandaşlarımıza aynı nazarla bakıyoruz. Güneydoğu’da, onlara devlet olarak gönderdiğimiz paraları, bu terör örgütünün güdümündeki HDP belediyeleri ne yaptı? Kandil’e gönderdi. Biz de bunları görevlerinden aldık, oraya kayyumlar atadık, onlarla beraber o belediyeler ayağa kalktı. Oralar şimdi batı belediyeleri gibi oldu. İstanbul ne ise Diyarbakır da şimdi o. Aynı şeyi Şırnak, Siirt, Hakkari, Van, Mardin’de görürsünüz. Neden? Mesele terör anlayışıyla buluşursa maalesef her taraf ne olur? Çukur. Bunlar oraları çukur haline getirdiler. Biz de bunu ne yaptık? Bunlara karşı aldığımız tedbirlerle bu işi bozduk.

‘EDİRNE’DE İZMİR’DE İÇME SUYU SORUNUNU BİZ ÇÖZDÜK’

İzmir’de, Muğla’da ve daha bir çok yerde ‘büyükşehir belediyeleri beceremediği için’ şehirlerin içme suyu sorununu kendilerinin çözdüğünü ifade eden Erdoğan, “Edirne’de, İzmir’de içme suyu sorunu vardı, biz çözdük. Edirne’de Ergene’den pislik akıyordu. Ergene’nin çevresi, oralardaki belediyeler CHP’li ama fabrikaların bütün atık suları Ergene’ye akıyor. Bunu çözemediler, biz adımı attık, çözüyoruz, çözeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

‘İSTANBULLULARIN BİNALİ KARDEŞİME SAHİP ÇIKACAĞINA İNANIYORUM’

Erdoğan, ” ‘İstanbul’a da o yakışır’ dedik ve Meclis Başkanlığından aldık, şimdi inşallah İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet verecek, buna inanıyorum. İstanbulluların da Binali kardeşime çok büyük oranda sahip çıkacağına inanıyorum. Buna da hazır mıyız? Kapı kapı dolaşmaya var mıyız?” diye sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siz keyif çaylarını dağıtıyor musunuz? Keyif çaylarını daha dağıtmadınız mı hanımlar? Çaylar daha gelmedi mi?” diye sorarak, “Ben bugün Edirne’de keyif çayı dağıttım. Bir sorun bakalım. Ben dağıtacağım size” şeklinde konuştu.

‘CHP ADAYININ BU İŞLERDEN ANLAMASI MÜMKÜN MÜ? O ÇÖPLÜĞÜNÜ TEMİZLESİN’

“Dünyanın en büyüklerinden olacak İstanbul Havalimanı’nın ilk etabını 29 Ekim’de hizmete açtık. İstanbul-İzmir arasındaki mesafeyi, 3,5 saate düşürecek otoyolu etap etap hizmete açıyoruz. Bu yıl içinde de tamamlıyoruz. Bineceksin arabana 3,5 saatte İzmir. Ver elini İzmir. Bunları biz yaptık. İşte bunlarda da yine Binali kardeşimin büyük emeği var. Soruyorum, şimdi CHP’nin adayının bu işlerden anlaması mümkün mü? Çöplüğünü temizlesin, çöplüğünü. Ben ne diyorum, CHP, çöp, çukur, çamur. İstanbul’u ben de böyle aldım zaten. Çöp dağlarından aldım. Çukurlardan, çamurlardan aldım. O çöp dağlarını elhamdülillah bir yılda sildik, süpürdük. İstanbul’u biliyorsunuz, gençler bilmez ama. 18 yaşındaki genç ne bilsin. Bütün evlatlara anlatın. Hava kirliliğinden geçilmiyordu İstanbul’da. 50 bin aileye doğal gaz gidiyordu. Ben cezaevine giderken 4,5 yıl sonra İstanbul’daki doğal gazın girdiği ev sayısı 1 milyon 250 bine çıkmıştı. Hamdolsun şimdi 6,5 milyonu buldu. Neyle? AK Parti ile.”

‘FATİH KARADAN YÜRÜTTÜ, BİZ DE DENİZİN ALTINDAN YÜRÜTÜYORUZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dedemiz Fatih, karadan yürüttü o kadırgaları. Dedem Fatih kadırgaları karadan yürüttüğüne göre, biz de denizin altından Marmaray’la, Avrasya’yla, şimde de üç katlı tünelle yürüyoruz. İstanbul’a 19 kilometre tünel, 170 kilometrelik metro hatları inşa ettik. Şehrimizi 190 kilometrelik tünel, bin 100 kilometrelik raylı sistem uzunluğuyla inşallah dünyanın en yaygın ulaşım ağlarından birine kavuşturuyoruz.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, İçerenköy ve Esatpaşa spor komplekslerinin çok yakında Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılacağını dile getirerek, “Burada sizlere de bir müjde vermek istiyorum. 30 yıllık beklenti sona eriyor. Buna dikkat edin, bu önemli bir müjde. Yeni Sahra Barbaros 5 binlik ve binlik ölçekli imar planlarını çıkardık. Senelerdir sürüncemede bırakılan bu meseleyi Büyükşehir Belediyemiz geçen hafta halletti. En büyük beklentiydi 5 binlik ve binlik, bitti. Bu çıkarıldı. Bu işler bizim işimiz. Biz dertliyiz, dertli. Biz bu millete aşığız, aşık. Laf ola beri gele yok, iş, iş, iş.” şeklinde konuştu.

‘AK PARTİ’DE ADAM KITLIĞI YOK’

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’de ‘adam kıtlığı’ olmadığını belirterek, “Ülkemizin her bir şehrine, ilçesine ve beldesine gönülden hizmet edecek, tertemiz yol arkadaşlarımız, dava arkadaşlarımız var. Çünkü biz bu koltuklara Türkiye’ye ve Türk milletine hizmet etmenin aracı olarak bakıyoruz. Biz bu makamları geride hoş bir seda bırakmanın vasıtası olarak görüyoruz.” diye konuştu.

‘BUNUN ADI YOLSUZLUĞUN, HIRSIZLIĞIN, AYRIMCILIĞIN ÖDÜLLENDİRİLMESİDİR’

“CHP, Ataşehir’de müfettişlerce pek çok yolsuzluğu tespit edildiği için görevden el çektirilen birini aday gösterdi.” diyen Erdoğan, “Adı yolsuzluk iddialarıyla ayyuka çıkmış böyle bir zatın tekrar aday gösterilmesi, sizlere yapılmış en büyük saygısızlıktır. Bunun adı Ataşehir’in aklıyla, izanıyla alay etmektir; Ataşehirli kardeşlerimizin basiretini, ferasetini hafife almaktır. Bunun adı Ataşehir’in kaynakları çarçur edilmeye, iç edilmeye, eşe dosta peşkeş çekilmeye devam etsin demektir. Bunun adı, yolsuzluğun, hırsızlığın ve ayrımcılığın ödüllendirilmesidir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye, Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların 3, 5, 10 katı hizmet kazandırdıklarını ifade eden Erdoğan, “Biz ülkemize çağ atlattık ama maalesef CHP, bir arpa boyu yol gidemedi. Karşımızda hala tek parti döneminin o baskıcı, ceberrut, tahammülsüz, istismarcı siyasetinde direnen bir CHP var.” dedi.

Kaynak: Sputnik

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı