En Son Haber 34

DİSK’TEN İBB BAŞKANI İMAMOĞLU’NA TEBRİK ZİYARETİ

DİSK’TEN İBB BAŞKANI İMAMOĞLU’NA TEBRİK ZİYARETİ
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ağustos’ta tatilde olacak İBB Meclisi’nin Temmuz ayı son oturumunu yönetti. Başkan İmamoğlu meclis oturumunun hemen ardından mesaisini kendisini tebrik için gelen misafirlerine ayırdı. İlk olarak Amedspor yöneticileri ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ile başkanlık makamından bir araya gelen İmamoğlu misafirleriyle keyifli bir sohbet etti. İmamoğlu’nu tebrik eden yöneticiler, İBB Başkanı’na Amedspor forması hediye etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İmamoğlu, ”Yanlarında olacağıma söz vermiştim. Bir sözüm vardı yönetime. Güzel bir kampanyası var Amedspor’un. ‘Amedspor sensin’ diyorlar. O zaman, Amedspor benim. Maçlarda buluşmak üzere” dedi. Amedsor’un ardından Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve KKTC’nin Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü de İmamoğlu’na ayrı ayrı tebrik ziyaretlerinde bulundu.İMAMOĞLU: “ENGELLEMELERE RAĞMEN İYİ GİDİYORUZ”

Günün son heyeti ise DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve sendika yöneticileri oldu. İmamoğlu heyete, ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti iletti. ”İyi gidiyor” diyen İmamoğlu, şunları söyledi: ”Bir yandan işlerimiz devam ediyor. Sizleri ağırlamak bizler için keyif, onur. İşlerimiz de önemli. Bir yandan kadrolarımızı olgunlaştırmak, politikalarımızı belirlemek… Ama şükürler olsun. Engellemelere rağmen iyi gidiyoruz. Biraz şirketler konusu var. Onları aşmaya çalışıyoruz. Yönetim kurullarını değişmesine yönelik genel kurul taleplerimiz vardı. Onlara dönük bir direnç var. Bunları aştığımız taktirde yolumuzda bir engel kalmayacak. Umarım hatadan dönerler. Dönmezlerse kendileri bilir. Bazı istifa etmeyen yönetim kurulları var vesaire… Neyse, böyle alıştık artık. 2 ayda bir tebrike gelirsiniz artık.”
DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu da ”1 Mayıs’ta da birlikteydik. Bundan sonraki süreçte de biz, her zaman demokrasiden ve emekten yana, hakkın, hukukun verilmesinden yana mücadelemizi sürdürmeye çalıştık hep birlikte. Zor bir süreç oldu ama sonuç olarak, son derece de iyi oldu” diyerek İmamoğlu’nu seçimi kazanmasından ve ikinci kez İBB Başkanı olmasından dolayı tebrik etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı