En Son Haber 34

Düzgün Çorum Seyfettin Yıldırım’ı AKP’ye seçimi kazandırmakla suçladı.

Düzgün Çorum Seyfettin Yıldırım’ı AKP’ye seçimi kazandırmakla suçladı.

EHA.Cumhuriyet Halk Partisi Çekmeköy Belediye Başkanlığını Bir türlü tutturamıyor 2009 yerel seçimlerde eski Taşdelen Belediye Başkanı Hüseyin Avni Sipahi ile yarışı kıl payı kaçırdı,ancak 2014 yılı Mart yerel seçimlerde bu kez kurtarıcı olarak Sipahi emaneten bölgede iş sahibi olan Seyfettin Yıldırım’ı getirdi ancak Yıldırım 2009 yılında 312 oyla kaybedilen seçimin farkını 24 Haziran Çekmeköy seçim sonuçlarına bakıldığında büyük bir farkla Ak partili başkan Ahmet Poyraz’a kaptırdı, bu sonuca katlanamayan CHP örgütü seslerini duyurabilmek ve seçimde aldıkları yenilgiyi konuşmak için toplandı işte sonuçlar 31 Mart’a .AK Parti bu seçimde yüzde 44.7, CHP yüzde 25.3, HDP yüzde 10.4, MHP yüzde 9.8, İYİ Parti yüzde 7.9 oranında oy aldı. HDP-İYİ Parti-CHP bloğunun oyları toplandığında ortaya çıkan tablo böyle 2014 Çekmeköy yerel seçim sonuçları ise AK Parti aleyhine. Bu seçimlerde CHP yüzde 44.55 ile belediye başkanlığını almıştı. Ancak 24 Haziran seçim sonuçları ise tam tersi yönde. Bu durum seçmenin sürpriz yapabileceği şekilnde yorumlanabilir.

Peki Çekmeköy seçim sonuçlarına yönelik anketler ne diyor? İktidarın anket şirketlerini sert dille eleştirdiği 31 Mart yerel seçimleri için ORC’nin yaptığı son araştırma dikkate değer.

Ankete göre Çekmeköy seçim sonuçlarında tablo şu şekilde:

Cumhur İttifakı adayı: %48,7
Millet ittifakı adayı: %41,3
Kararsız: %8,2
Diğer: %1,8
Çekmeköy – İstanbul seçim anketi (Büyükşehir):

Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım: %52,2
Millet ittifakı adayı Ekrem İmamoğlu: %42,1
Kararsız: %4,1
Diğer: %1,6Çekmeköy seçim sonuçları 2019 Cumhur Ä°ttifakı Millet ittifakı oy oranları2.dönem yine aday gösterilen Seyfettin Yıldırım CHP’nin umutlarını suya düşürdü yaptığı mitingle tarihi geçmiş ilaçları halk eczaneleri kurarak bedava halka vereceğini söyledi ancak yaptığı bu gaf medya tarafından dillendirilince Yıldırım adeta köşeye sıkıştı ard arda televizyonlara çıktı söylediğimi bazı medya yanlış anladı dil sürçmesi oldu dediyse de fayda etmedi son yerel seçimlerde aldığı yenilgiyle ortadan kayboldu bunun üzerine parti emekçileri ilçe binasında yaptıkları toplantıda artık yeter dedirtti ve Aday adayı olan Çekmeköy’ün belde döneminden beri bölgede etkin siyaset yapan iş adamı Düzgün Çorum kürsüye çıkarak herşeyi açık açık yüzlerine söyledi işte Çorum’un söyledikleri. 19-03/30/ekmekoy.jpgCHP Çekmeköy İlçe Örgüt toplantısı geçtiğimiz günlerde ilçe binasında yapıldı. Toplantıda söz alarak konuşan deneyimli, siyasetçi  Düzgün Çorum, seçim mağlubiyetinin sorumluluğunu üstüne alan Belediye Başkan Adayı Seyfettin Yıldırım’ı partilileri yok sayıp belediye meclis listesine temsilci almayarak AKP’ye seçimi kazandırmakla suçladı.Çorum, Seyrettin Yıldırım’ın, Hüseyin Sipahi’yle yoldaşlık yaptığını ancak aralarında anlam veremediği bir süreç yaşandığını ifade etti. Seyfettin Yıldırım’dan, Sipahi ile aralarındaki sorunun ne olduğunu açıklamasını istedi ancak Çorum aralarındaki sorunun ne olduğunu, neden Sipahi’nin Yıldırım’a karşı aday olduğu sorusunu ise cevapsız bıraktı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı