En Son Haber 34

Efsane Başkan Sarıgül TDH’yi yeniden kuracağının sinyallerini verdi.

Efsane Başkan Sarıgül TDH’yi yeniden kuracağının sinyallerini verdi.
EHA.Türkiye Değişim Hareketi adı altında parti kurmak için yola çıkan, ancak bunu erteleyen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül yeniden kolları sıvadı. Katıldığı bir yemekte, “CHP arkasına aldığı rüzgarı iyi değerlendiremedi, duracak zamanımız ve sabrımız kalmadı” diyerek TDH’yi yeniden kuracağının sinyallerini verdi.

Şişli Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı hizmetlerinden dolayı sıkça adında söz ettiren Mustafa Sarıgül, yeniden sahneye çıktı.2019 yılının Ocak ayında yerel seçim öncesinde CHP’den istifa ettiğini açıklayan Sarıgül’ün parti kurma hazırlıklarını başlattığı öğrenildi. Sarıgül’ün partisinin genel merkezinin Çankaya Bulvarı’nda olduğu öğrenildi. Sarıgül, parti genel merkezi için 7 kattan oluşan 14 bin metrekarelik binayı seçti.

”Buraya kadarmış Yeter artık Bekleyecek sabrımız kalmadı”

Partinin yeniden canlandırılması için gençlere, “Çok çalışmalısınız. Artık duracak zamanımız ve sabrımız kalmadı” diyen Sarıgül, “Baykal, CHP’den gittikten sonra Kemal Kılıçdaroğlu bir süre rüzgar estirdi, ancak daha sonra bu estirdiği ruzgar toza dumana karıştı rüzgârla birlikte kayboldu” gitti dedi. TDH Başkanı Sarıgül, konuşmasında; “Liderler proje üretmeli, laf değil. TDH’nin daha kurulmadan bir milyon beş bin kişiye ulaşması, her partiye nasip olacak iş değil. Gençlerde hakikaten ben büyük bir enerji görüyorum. Böyle olursa iktidar olmaya engel yok demektir” dedi.

” Bu işler Lafla değil çözüm ister”

Sarıgül Belediye Başkanlığım döneminde Türkiye’de tüm belediyelerin Şişli Belediyesi modeline benzer bir uygulama içine girdiğini, ancak kimsenin kendilerine benzeyemediğini ifade etti. Sarıgül; “Biz laf değil, proje üretiyoruz, sorun değil çözüm üretiyoruz. Çünkü bizlerde ayrımcılık yok. Cami de, Cemevi de, Kilise de, Sinagog da bizimdir. Çünkü bizler millete kem gözle bakan bir siyasetçi değiliz” dedi. Bizim tek derdimiz var oda halkımıza en güzel hizmeti vermektir. Halkımız da teveccühünü bizlere gösteriyor zaten” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı