En Son Haber 34

Ekrem İmamoğlu’ndan Süleyman Soylu’ya ‘güvenlik’ yanıtı: Açsın okusun!

Ekrem İmamoğlu’ndan Süleyman Soylu’ya ‘güvenlik’ yanıtı: Açsın okusun!

EHA.CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçimleri turu kapsamında Başakşehir’deydi.CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçimleri turu kapsamında Başakşehir’deydi.Süleyman Soylu: PKK için yamulsaydık sokağa çıkamazdıkSüleyman Soylu: PKK için yamulsaydık sokağa çıkamazdık Ekrem İmamoğlu'na Başakşehir'de halktan yoğun ilgiGaleri: Ekrem İmamoğlu’na Başakşehir’de halktan yoğun ilgi

İmamoğlu’na, CHP Başakşehir Belediye Başkan adayı Abdülhadi Akmugan da eşlik etti. İmamoğlu, Şahintepe Mahallesi’nde Türk bayraklarıyla karşılandı.

Halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan İmamoğlu, vatandaşlardan gelen fotoğraf çektirme taleplerini yerine getirdi.

Bu sırada bir vatandaş, İmamoğlu’na, kendilerine ”terörist” denilmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, ”Vatandaş zor durumda. Bizlere ‘terörist’ diyenlere cevabımız sandıkta olacak” dedi.

Tokat Zile yöresine ait yöresel kıyafetler giyen kadınlar, İmamoğlu’na yol boyunca eşlik etti.

Bir başka kadın vatandaş da ”Allahım sizi var ya başımıza verecek inşallah” diyerek İmamoğlu’na desteğini belli etti.

Mahallede bulunan Karacaören Köyü Veli Baba Cem ve Kültür Evi’nde Alevi vatandaşlarla bir araya gelen İmamoğlu, burada kısa bir konuşma yaptı.

”31 Mart’ta kesinlikle kazanacağız. İnancım çok yüksek” diyen İmamoğlu, çok çalışmalarının şart olduğunu belirtti. İmamoğlu, ”Bu şehrin kenara ittiği insanlarımızı, kentin asli unsurları haline getireceğiz. Cemevlerine hak ettiği konumu ve değeri vermeye geliyoruz. Herkes yakınındaki insanları ikna etsin. Sandık günü, herkes çok çalışsın. Siz, 1 gün kendinizi yoracaksınız, ben, 5 yıl size hizmet edeceğim” diye konuştu.

”Çözemiyorsa gidecek!”

İmamoğlu, cemevi ziyaretinin ardından, merhum Erdal Tiz adlı vatandaşın taziyesine gitti. İmamoğlu ve Akmugan, taziye ziyaretinin ardından Şahintepesi Mahallesi Güneş Taksi Meydanı’ndaki mitinge geçti.

Mitingde, ilk konuşmayı Akmugan yaptı. Ellerinde Türk bayrakları olan yaklaşık 3 bin kişilik coşkulu bir kalabalığa konuşan İmamoğlu, ”İstanbul’un gururu İmamoğlu” sloganları ile karşılandı. İmamoğlu, konuşmasının başında, vatandaşların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü ve Regaip Kandilleri’ni kutladı. İmamoğlu,”Siz bir şehri yöneteceksiniz, insanların taleplerini görmezden geleceksiniz, sonra da bu ‘Gönül işi’dir diyeceksiniz. Böyle gönül işi olmaz. Seçim öncesi vaatlerine inanmayın. Bu kadar uzun süre yönetimde kalan belediye başkanı, bu sorunları çözecek. Çözemiyorsa da gidecek” diye konuştu.

Konuşması, ”Halkın Umudu İmamoğlu” sloganları ile kesilen İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Vatandaşı oyalamayacağız, aldatmayacağız, arkasından habersiz iş çevirmeyeceğiz. Vatandaşın tapu hakkı varsa, tapusu verilecek. Derhal, en kısa zamanda imar planları askıya çıkarılacak. Kentsel dönüşüm mutlaka yerinde uygulanacak. Vatandaş sürgün edilmeyecek. Kurdukları hayallerle, yalanlarla sizin hayallerinizi yıkmasınlar. Biz, bunu adaletimizle, ahlakımızla, bilgimizle ve sizinle çözeceğiz.”

GERÇEK GÜNDEM

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı