En Son Haber 34

Engin Babasıyla aynı kaderi yaşıyor

Engin Babasıyla aynı kaderi yaşıyor

EHA.Türk Halk Müziği’nin genç ismi Engin Nurşani maalesef gırtlak kanseri oldu. Mesleğinin zirvesinde sesini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Türk halk müziğinin genç ismi Engin Nurşani’nin gırtlak kanseri olduğu öğrenildi. Mesleğinin zirvesinde sesini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalan türkücü, babası Aşık Ali Nurşani’yle aynı kaderi yaşıyor. Baba Nurşani de gırtlak kanserine yakalanıp sesini kaybetmişti.

Babası Aşık Ali Nurşani de gırtlak kanserine yakalanıp sesini kaybetmişti. Babasıyla aynı kaderi yaşayan Engin Nurşani’nin ameliyat için 200 bin Lira’ya ihtiyacı var.

Aşık Ali Nurşani ve Anjelika Nurşani’nin oğlu olan Engin Nurşani Almanya doğumlu ve Alman vatandaşı…

‘Verin Benim Sevdiğimi’, ‘Gel Desem Gelir Miydin’ ve ‘Gülom’ adlı türküleriyle hafızalarda yer eden Aşık Ali Nurşani’nin oğlu olan Engin Nurşani, babasının da zamanında yakalandığı kanserle mücadele etmeye çalışıyor. Gırtlak kanseri teşhisi konulan Engin Nurşani, ameliyat için 200 bin TL bulamazsa sesini kaybedebilir.

Yaklaşık iki hafta önce sosyal medya hesabı üzerinden sevenlerine bir duyuruda bulunan Engin Nurşani, operasyon geçireceğini belirtmiş ve takipçilerinden dualarını eksik etmemelerini söylemişti. Nurşani’nin bitkin hali ise takipçilerinin dikkatinden kaçmamıştı.

Babası sesini kaybetmişti: Sesini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalan 35 yaşındaki Engin Nurşani’nin babası Aşık Ali Nurşani de gırtlak kanserine yakalanıp sesini kaybetmişti.

Trafik kazası geçirmişti: 11 yıl önce geçirdiği bir trafik kazasında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yoğun bakımda tedavi altına alınan Engin Nurşani uzun bir süre tedavi görmek zorunda kalmıştı.

Peki internet üzerinden milyonlarca dinlenme sayılarına ulaşan Engin Nurşani kimdir? Gercek ismi Engin Ayhan olan türkücü 1984 yılında Almanya Krefeld’de  doğmuştur.

Annesi Angelika Ayhan, babası Ozan Aşık Ali Nurşani’dir. Genç türkücü okul eğitimini Almanya’da gördü ve lise mezunudur.

Sürekli babası ile beraber çeşitli konserlere giden Nurşani, 6 yaşında saz çalmaya ve türkü söylemeye başladı. Aradan yıllar geçtikçe kendisini daha da iyi yetiştirdi.

Engin Nurşani, 17 yaşına geldiğinde kendini profesyonel bir albüm çıkarmaya hazır hissetti. Babası karşı çıktı çünkü Ozan Nurşani 45 yıl içerisinde yaptığı bunca emeğinin karşılığını alamamıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı