En Son Haber 34

Faik Yılmaz’da yakalandı?

Faik Yılmaz’da yakalandı?

EHA.İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz’ın Covid-19 testi pozitif çıktı. Üsküdar Esnaf Kefalet ve Sanatkarlar Odası Başkanı Terlan Kaya kendi Facebook sitesinde yaptığı açıklamada Faik Yılmaz’ın koronavirüs hastalığına yakalandığını yazdı.

FAİK YILMAZ’DA YAKALANDI

Kaya yaptığı paylaşımında, “Birlik Başkanımız Sayın Faik Yılmaz’ın Covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Tedavi süreci başlayan ve evinde karantina altında bulunan Başkanımıza Allah’tan acil şifalar dileriz…
Faik Yilmaz
@ispeso” yazdı.

FAİK YILMAZ

ÖZGEÇMİŞ

Evli ve dört erkek çocuk babası olan Faik Yılmaz, 1949 yılında İstanbul’da doğdu. Çalışma hayatına deri konfeksiyon terzisi olarak atıldı, cemiyet hayatına da Güngören Spor Kulübü’nde1972 yılında yöneticilik yaparak başladı. 1977 yılında Güngören Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan vekilli olan Faik Yılmaz, bu odaya 31.10.1980 tarihinde başkan seçildi ve halen bu oda başkanlığını sürdürmektedir.1984 yerel seçimlerinde Güngören Merkez Mahallesi muhtarlığına seçildi. Türkiye’nin kalkınması ve büyümesinin organize sanayi sitelerinden geçtiğini inanan Faik Yılmaz, bu amaçla İstanbul’daki birçok sanayi sitesinin kuruluşuna öncülük etti. Kendisi tarafından kurulan İkitelli’de Bağcılar-Güngören Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin 1983 yılında başkanlığını yaptı.

1984 yılında İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Disiplin Kurulu üyeliğine, 1986 yılında ise yapılan Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 1994 yılında Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Genel Başkan Vekilliği görevine seçildi. 25.12.2005 tarihinde yapılan seçimlerden sonra İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin Başkan Vekilliği görevine getirildi. Yönetim kurulunca 23 Ocak 2009 tarihinde, İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanlığa seçildi. 2010 yılında Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) yönetim kurulu üyeliğine seçilen Faik Yılmaz, 2010- 2014 yılları arasında TESK Başkan Vekili olarak görev yaptı.

Faik YılmazİSTESOB’un 33.,34. ve 35. Olağan Genel Kurulları’nda delegelerin büyük çoğunluğuyla yeniden başkan seçildi. 2022 yılına kadar İSTESOB ve Güngören Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığını sürdürecek Faik Yılmaz aynı zamanda Esnaf ve Sanatkarlar Vakfı Başkanı olarak da görev yapmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı