En Son Haber 34

Gönüllere giren Muhtar Karakaya ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor

Gönüllere giren Muhtar Karakaya ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor

EHA.İstanbul Çekmeköy ilçesi Kirazlıdere Mahallesi Muhtarı Orkun Karakaya,covid-19 nedeniyle evlerinde izole edilen mahalle sakinlerinin başta market ve pazar alışverişleri su,olmak üzeri tüm ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor.

Çekmeköy ilçesinin Kirazlıdere, mahale muhtarı Orkun Karakaya Kovid-19 nedeniyle evlerinde karantina altında olan mahalle sakinlerinin yardımına koşuyor.

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimde muhtar oldu. Seçim vaatlerinden biri olan “Etkin Sosyal Muhtarlık” projesini hayata geçiren Karakaya, mahallesinin tüm sorun ve dertleriyle bizzat ilgileniyor.

Proje kapsamında yaşlılar ve engellilere öncelik veren muhtar  Orkun Karakaya , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkmayan yaşlı ve hasta olan bu iki grubu yalnız bırakmadı. Karakaya, kurduğu araç ekiplerle gece gündüz demeden yaşlı ve engellilerin yardımına koşuyor.

Çekmeköy ilçesine bağlı Kirazlıdere mahalle muhtarı Orkun Karakaya, projesi kapsamında Kovid-19’a yakalanan ve evinde iyileşmeyi bekleyen hastalar ile bu hastalarla teması olan kişilerin ihtiyaçları için seferber oldu. Her sabah hastalar ve temaslıları bizzat arayan muhtar Karkaya, bu kişilerin market, pazar, kırtasiye ve su, ilaç ihtiyaçlarını karşılıyor.

Kirazlıdere mahalle Muhtarı Karakaya”Ulaşamadığımız varsa bizzat evine gidiyoruz”

Çalışmaları hakkında www.ensonhaber34.com  muhabiri Durmuş Acar’ açıklamalarda bulunan Karakaya, sabahtan akşama kadar muhtarlıkta oturan, mesai saati bitince paydos eden muhtarlık dönemini kapattığını söyledi. Hep vatandaşların arasında ve arazide olduğunu anlatan Orkun Karakaya, vatandaşların hastasıyla cenazesiyle ilgilenen, ihtiyaç sahiplerine yardım eden, fakir fukaranın yardımına koşan muhtarlık sürecini başlattıklarını kaydetti.

Seçim döneminde söz verdiği birçok vaadi gerçekleştirme imkanı bulduğunu, pandemi sürecinde de ciddi çalışmalar yaptıklarını ifade eden Kirazlıdere mahalle muhtarı Orkun Karakaya, şöyle devam etti:

“Mahalledeki Kovid-19 hastaları ve temaslılara ilişkin çalışmamız var. Kaymakamlıktan mahallemizde Kovid-19 hastaları ve onların temaslılarının listesi bize geliyor. Biz bunları tek tek arıyoruz, ‘Evden çıkmayın bir ihtiyacınız, bir talebiniz olduğu zaman cep telefonumdan beni arayın’ diye söylüyoruz. Ciddi anlamda bir sıkıntı olmasın diye bunu yapıyoruz. Taleplerini bildiriyorlar biz de bunları alıp evlerine teslim ediyoruz. Genelde ev ortamında ekmek, su, çocuk bezi gibi market alışverişleri, gıda ile ilgili taleplerde bulunuluyor. Bunlarla alakalı yardımcı oluyoruz. İlaç ve temel ihtiyaç maddeleri konusunda gücümüzün yettiği kadar yardımcı oluyoruz. Günlük rutin olarak herkesi arıyorum. Ulaşamadığımız varsa bizzat evine gidiyoruz. Zile basarak, evde olup olmadığını kontrol ediyoruz. Çıkmış mı çıkmamış mı? Evden çıkmamaları yönünde uyarıyoruz. İşin ciddiyetini ve vahametini anlatıyoruz.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı