En Son Haber 34

Hacıbektaş törenleri 16 Ağustos’ta başlıyor

Hacıbektaş törenleri 16 Ağustos’ta başlıyor

EHA.Sevgili canlar, bu yıl 57. Ulusal, 31. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ni 15-16-17-18 Ağustos tarihlerinde, her yıl olduğu gibi Hacıbektaş Belediyesi ve Anma Kurulu ile Alevi-Bektaşi Kurumlarının katılımları ve desteği ile icra edeceğiz.

Bilindiği gibi tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 salgını nedeni ile, bu yıl kapalı alanlardaki tüm “sergi – panel – konser – gösteri ve Cem” etkinliklerimizi yapmama kararı aldık. 56 yıldır gerçekleştirilen etkinliklerimizi, bu yıl küçük çapta ve halk sağlığını tehlikeye atmayacak şekilde, gerekli tüm tedbirleri alarak 15 Ağustos Cumartesi günü “Kent Meydanında” Hünkar’ın 800 yıl önce ”Kadınları Okutunuz” dediği topraklarda “Kadına Şiddet ve Kadın Cinayetlerine” dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla; bu yıl sahnemizi sadece kadınlarımıza emanet edip “KADINCIK ANA HALK KONSERİ” adında mini bir konser gerçekleştireceğiz.

“Erkek, dişi sorulmaz, muhabbetin dilinde.
Hakkın yarattığı her şey yerli yerinde.
Bizim nazarımızda, kadın erkek farkı yok.
Noksanlık da, eksiklik de senin görüşlerinde”

Diyen Hünkar’ın sözleriyle “İstanbul Sözleşmesine” dikkat çekmeye çalışacağız.

16 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek olan Resmi Açılış Programını, Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezinde düzenleyecek olup; yine halkın sağlığını tehlikeye atmayacak şekilde, gerekli tüm tedbirleri alarak ve salon kapasitenin yarısını kullanarak ”Protokolun” katılımı ile gerçekleştireceğiz.

Şimdiden, bu yıl düzenleyeceğimiz “Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinliklerimize” katılım sağlayacak tüm Canlara, yürekten teşekkürlerimizi iletiyoruz. Etkinliklerimize katılacak misafirlerimizin; esnaflarımızın, halkımızın ve görevlilerin uyarılarına “maske – mesafe – hijyen” kurallarına uyulması noktasında, maksimum özenin göstermelerini rica eder, tüm Canlara, Aşkı Niyazlarımızı Sunarız…

Anma Kurulu Adına
Arif Yoldaş ALTIOK
Hacıbektaş Belediye Başkanı

#hacıbektaş #hacıbektaşveli #hacıbektaşbelediyesi #istanbulsözleşmesiyaşatır

Programa ulaşmak için; http://www.hacibektas.bel.tr/portal/anmaprogram/2020.pdf

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı