En Son Haber 34

Kartoğlu: Başakşehir Sporun ve sağlığın başkenti oluyor dedi

Kartoğlu: Başakşehir Sporun ve sağlığın başkenti oluyor dedi

AHA.Başakşehir Belediyesi Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi ile UNALAB’ın (Urban Nature Labs) birlikte düzenledikleri “Vizyon, Gündem ve Hazırlıkları” çalıştayının ikinci bölümünde Başakşehir’in teknoloji ve çevreyle ilgili 2050 vizyonu anlatıldı.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Avrupa’nın en büyük hastanesi ve Türkiye’nin en büyük spor adası ilçemizde yapılıyor, bu projelerin bitmesiyle beraber sporun ve sağlığın başkenti oluyoruz” dedi.

Başakşehir Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen çalıştaya; Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Melik, Living Lab Genel Koordinatörü Ömer Onur, Başakşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Bekir Selçuk Temel, yabancı akademisyenler ile çevre ve şehir plancıları katıldı.

 

 

“Yeşil alan miktarımız Avrupa’nın 2 katı”

Çalıştayda ilçeyle ilgili bilgiler veren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, belediye olarak doğal bazlı çözüm önerileri konularında uzun süredir çalışma yaptıklarını belirterek, “Çok merkezi ve ilgi çekici bir bölgedeyiz. Yanımızdaki İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB) Türkiye’nin en büyük sanayi bölgesi. İstanbul’da en çok metro ağına sahip ve yeni havalimanına en yakın ilçelerden biriyiz. Avrupa’nın en büyük hastanesi ve Türkiye’nin en büyük spor adası ilçemizde yapılıyor. Bu projelerin bitmesiyle beraber Başakşehir, sporun ve sağlığın başkenti olacak” diye konuştu.

Akıllı şehircilik çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

Başkan Kartoğlu, önümüzdeki süreçte ‘sıfır atık’ projesinin tanıtımlarına başlayacaklarını dile getirerek şunları kaydetti: “Akıllı şehircilik, geri dönüşüm ve sıfır atıkla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Bu kampanyalarımızı da çok yakında başlatıyoruz.”

Yuvarlak masa toplantıları ile paydaşların istişarelerde bulunacağı UNALAB Çalıştayı’nın ikinci oturumu 4 gün sürecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı