En Son Haber 34

KURBAN EMANETLERİNİZ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILMAK İÇİN HAZIRLANIYOR

KURBAN EMANETLERİNİZ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILMAK İÇİN HAZIRLANIYOR

EHA.Aşevinde devam eden hummalı çalışmaları yerinde inceleyen Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, ekiplere teşekkür ederek, kolaylıklar diledi.

Tokat Belediyesi Aşevi tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla başlatılan ‘Kurban Paylaşmaktır’ kampanyasına bağış yapan vatandaşların destekleri ile alınarak kesimi yapılan 64 büyükbaş ile 335 küçükbaş kurban eti ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaya hazırlanıyor.

Kurban bağışları hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Hayırlı güzel bir bayramı daha idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Kurban Bayramı, yardımlaşmanın doruğa çıktığı, kurban hisselerinin dağıtıldığı müstesna bir bayram. Bizler de Tokat Belediyesi Aşevi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda bağışlanan kurbanlarınızı pay ederek, dağıtıma hazır hale getiriyoruz.

Bu yıl yaptığımız Kurban çalışması geçtiğimiz yılın %40 daha fazlasına tekabül etti. Bu yıl 800’e yakın bağışçımızın kurbanlarını helal usulde ve steril bir ortamda kesimini gerçekleştirdik. Rabbim kurbanlarınızı kabul ve makbul eylesin. Tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah Kurbanlarınız ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırılacak. 20 Tona yakın et Belediyemiz Aşevi tarafından parçalanarak ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtılmaya hazırlanıyor. Hem kıyma hem de et şeklinde paketlerimizi hazırlıyoruz. Bu kurban etlerimizi soğuk hava depolarımızda tutuyoruz. 20’ye yakın ekibimiz halen parçalama, kıyma ve paketleme çalışmalarını sürdürüyor. Bayramın ilk iki günü 40’a yakın kasabımız Aşevimizde görev aldı.

Kurban ibadeti Rabbimizin bize emrettiği, hali vakti yerinde olan insanların yapması gereken bir ibadettir. İhtiyaç sahibi fakir ailelerimize bu kurban dağıtılması da yine dinimizin bir emridir. Bizler de sizin bu emanetlerinizi ihtiyaç sahibi ve fakir ailelerimize dağıtımını gerçekleştireceğiz.

Allah bağışlarınızı, kurbanlarınızı kabul ve makbul eylesin. Bayramınız mübarek olsun” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı