En Son Haber 34

Maltepe’de Koronavirüs denetimleri devam ediyor

Maltepe’de Koronavirüs denetimleri devam ediyor

EHA.Maltepe’de koronavirüsle mücadele kapsamında denetimlere ara vermeden devam ediliyor.


İçişleri Bakanlığınca ülke genelinde başlatılan koronavirüs tedbirleri kapsamında Maltepe Kaymakamı Metfun Dallı, Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Han ve Maltepe İlçe Emniyet Müdür Vekili Ali Kesikoğlu birlikte Maltepe Piazza AVM’de yapılan denetime katıldı. Mağazalar ve restoranlarda yapılan denetimlerde Kaymakamımız Dallı, vatandaşlara ve çalışanlara sosyal mesafe ve maske konusunda İstanbul uyarılarda bulundu.

Maltepe’de korona virüsle mücadele kapsamında geniş çaplı denetimler yapıldı. Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Han ve Maltepe İlçe Emniyet Müdür Vekili Ali Keskinoğlu denetimlerde ekiplere eşlik etti. Maltepe Piazza AVM’de mağaza ve restoran denetimlerini gerçekleştiren Kaymakam Dallı, vatandaşlara özellikle maske ve mesafe konusunda uyarı yaparak uyulması gereken önlemleri hatırlattı.


Hassasiyeti hep birlikte gösterelim
Denetimler hakkında konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, ‘Geçen hafta başladığımız denetimlere bugün de devam ediyoruz. Bütün sektörlerde olduğu gibi tabi maksadımız vatandaşlarımızı konunun önemi hakkında bilgilendirmek, duyarlılığı sağlamaktır. Korona virüs belasından, derdinden kurtulmamız ancak hep beraber hareket etmemizle mümkün olacak. Bir kısmımız uyup, bir kısmımız uymadığı zaman diğer uyanların çabaları, gayretleri hepsi boşa gidiyor. Onun için bir kere daha bütün vatandaşlarımızdan istirham ediyoruz. Lütfen maskelerimizi takalım, fiziki mesafeye dikkat edelim. Özellikle kapalı ortamlarda uzun süreler birlikte olunduğu zaman taziye, kapalı ortamlarda yapılan düğün ve nişan gibi birlikte oturulduğu zaman virüsün bulaşma riski kat kat artıyor. Temizliğe son derece dikkat edelim. El yıkama işine artık sürekli alışkanlık hale getirelim. Bulunduğumuz her fırsatta elimizi yıkayalım. Evimize ya da bir mekâna girdiğimiz de özen gösterelim. Sonbahar yaklaşıyor tekrar havalar soğumaya başlayacak. Bunun üzerine diğer gribal enfeksiyonlar eklendiğinde daha büyük sıkıntılarla karşılayacağız. Hep birlikte dikkat edersek, bu hassasiyeti gösterirsek, bir an evvel bu hastalıktan kurtulup normal işimize, evimize döneriz. Ama bu konuda gevşeklik, vurdumduymazlık yapılırsa o zaman da bu sıkıntıyı toplum olarak uzun bir süre çekmeye devam edeceğiz. Buna meydan vermeyelim. Lütfen, lütfen tekrar vatandaşlarımızdan istirham ediyoruz. Bu hassasiyeti hep birlikte gösterelim’ dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı