En Son Haber 34

MARMARİS BELEDİYESİ ECZANELERE MASKE DESTEĞİ VERDİ

MARMARİS BELEDİYESİ ECZANELERE MASKE DESTEĞİ VERDİ
EHA.Marmaris Belediyesi, vatandaşlara ücretsiz verilmesi için eczanelere ürettiği maskelerden dağıttı.

Marmaris Belediyesi olarak gönüllü vatandaşlarımız ve terzilerimizle hijyenik ortamda ürettiğimiz maskeleri, talebin en…

Marmaris Belediyesi paylaştı: 17 Nisan 2020 Cuma

Koronavirüs salgını sonrasında maske stoklarında yaşanan sıkıntı nedeniyle dezenfekte edilerek atölyeye dönüştürülen Kültür ve Sanatevi Uğur Mumcu Sanat Galerisi’nde üretilen maskeler, pazarların ardından eczanelere de dağıtılmaya başlandı. Belediye ekipleri eczaneleri tek tek gezerek gönüllü vatandaşlar ve terziler tarafından imal edilen maskeleri dağıttı. Maskeler vatandaşlar tarafından eczanelerden ücretsiz temin edilebilecek.

ECZANELERE VERİLİYOR

Çalışma hakkında bilgi veren Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk, “Bildiğiniz gibi Kültür ve Sanatevi’nde maske imal etmeye başladık. Bu maskeleri eczanelere dağıtmaya başladık. Çünkü en çok maske talep edilen yerlerin başında eczaneler geliyor. Biz de bu yolla büyük ihtiyaç olan maskenin halka ulaşmasına katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

GÖNÜLLÜLER DİKİYOR

Belediye gönüllülerin de desteğiyle günde yaklaşık 500 ila 1000 adet maske üretimi gerçekleştiriyor. Maskeler tüm malzemeleriyle birlikte evlere dağıtılıyor ve burun telleri de takılarak dikiliyor. Dikildikten sonra tekrar toplanıyor ve hastane koşullarında toplu olarak sterilize ediliyor, ikili, yedili ve ellili gruplar halinde büyük bir dikkatle paketlenerek halkımıza dağıtıma hazır oluyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı