En Son Haber 34

CHP’li Belediye Başkanı Ali Acar altyapısıyla Marmaris Türkiye’ye örnek oldu

CHP’li Belediye Başkanı Ali Acar altyapısıyla Marmaris Türkiye’ye örnek oldu

Marmaris hafta sonu aldığı yağmur ile Türkiye’nin en çok yağış alan kenti oldu. Metrekareye yaklaşık 176 kilo yağış düştü. Marmaris’te şiddetli yağmur alt yapının desteğiyle hasarsız atlatıldı. Marmaris’in altyapısı, Türkiye’ye örnek oldu.

Marmaris altyapısıyla Türkiye'ye örnek

Haftasonu Marmaris metrekareye 175.9 kg ile Türkiye’nin en çok yağış alan kenti oldu.Cumartesi günü aralıksız devam eden yağış, Pazar gündüz yerini rüzgara bırakırken, Pazar gecesi tekrar şiddetli yağış etkisini gösterdi. Meteoroloji Müdürlüğü’nün sitesinde yer alan verilere göre Marmaris hafta sonu boyunca metrekareye düşen 175.9 yağış ile Türkiye birincisi oldu. Yağış oranlarında Marmaris’i 150.9 ile Bodrum, 90.8 ile Didim takip etti.

Geçtiğimiz yıllarda Marmaris ve çevresi altyapı birliği olan Mariç-Belbir tarafından 50 yıllık yağış verilerine göre inşa edilen dere yatakları ve su kanalları görevini başarıyla yerine getirdi. Hafta sonu kaydedilen verilere göre yağışın en fazla düştüğü yer olmasına karşın Marmaris’te şiddetli yağmur alt yapının desteğiyle hasarsız atlatıldı. İki gün boyunca teyakkuzda olan Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri gelen ihbarları değerlendirdi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü de fırtına nedeniyle zarar gören ağaçlara müdahale etti.

HABER-KAYNAK MARMARİS TV

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı