En Son Haber 34

Marmaris’te seçimin galibi kim?Ali Acar kafaları karıştırmaya devam ediyor

Marmaris’te seçimin galibi kim?Ali Acar kafaları karıştırmaya devam ediyor
EHA.Marmaris Belediye Başkanı ve DSP Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Acar, kafaları karıştırmaya devam ediyor  güya CHP tarafından yapılan araştırma ve analiz raporlarına göre Marmaris’te seçimi Ali Acar’ın, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda da bağımsız aday Behçet Saatcı’nın kazandığının görüldüğünü açıkladı.Marmaris Belediye Başkanı ve DSP Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Acar,  Gündem Programına katılarak kafaları karıştırmaya devam ediyor işte Başkan Acar’a Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer’in köşe yazısında CHP’nin araştırmalarında Marmaris’te DSP’nin kazanacağı ifadelerinin yer aldığı hatırlatıldı. Başkan Acar, bu soru üzerine CHP Genel Merkezi’nden yerel seçim araştırmalarıyla ilgili aldığı bilgiyi paylaştı.

Acar “ Yalçın Bayer haberini okuduk, biz de bu bilgiye sahibiz. CHP’den resmiyette koptuk ama gönül bağımız devam ediyor. CHP genel merkezinde ciddi anlamında duyarlı hassas, yönetim kadrolarında parti büyüklerimiz var. Onlarlar irtibat halindeyiz. Bırakın yazıyı, biz genel merkezden bilgiyi alıyoruz. Ali acar’ın Marmaris’te kesin seçimi aldığı, CHP Genel Merkezi analiz sonuçlarına göre, Muğla’da da Osman Gürün’ün  seçimi kaybedip Behçet Saatcı’nın kazandığı bilgisi bize CHP Genel Merkezi’nden geliyor.” Dedi.

Başkan Acar, seçim süreçlerinde  kazanacak adayın kim olacağıyla ilgili öngörüde bulunmak  için bazı süreçlerin iyi değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Seçim sürecinde yapılan çalışmalara dikkat çekti.

Acar “Bir insan seçimi sadece kendi gücüyle kazanmaz, rakiplerinin zayıflığı ile kazanır. Bazı kriterleri vardır. Seçim çalışmalarına bakarsınız. Seçim ofisi açılışı vardır. Coşkuyla gerçekleşen 4 bin katılımının olduğu seçim ofisi açılışımız var. İkinci adım olarak gövde gösterisi diyebileceğimiz neydi? Aday tanıtım toplantısıydı. Birkaç bin insanın kapalı salona gelip de büyük çoğunluğun led ekran önünde yer bulamayan geri dönen yüzlerce vatandaş oldu. Şovumuzu yaptık. Gittiğimiz yerlerde gördüğümüz ilgi alaka, sokakta çalışan arkadaşlarımızın gördüğü ilgi. Benim iki aylık kampanya sürecinde sokakta gördüğüm ilgi. Dört defa seçime giriyorum. İlk kez bu kadar samimi ilgi görüyorum. Rekor oyla geleceğimizi hissetmiş insanım. Seçim DSP adayı Ali Acar’ın. Seçime iki gün kala görülen tablo. Marmaris’te favoriyiz. Seçim banko Ali Acar’ındır. Son bir iki gün içinde geride bıraktığımız, seçim ofisimize ziyaretin çoğalması, artık bizim kartopu gibi büyüğümüzün göstergesi. Miting ile de son vuruşu yapacağız. Ciddi oy oranıyla galibi biz olacağız seçimin” dedi.

kaynak kendi yayın organı Marmaris tv

Yalçın Bayar’ın yazısı CHP kalesinde sıkıntı!

DALAMAN Havalimanı’nın büyütme projesi inşaatı hemen hemen bitmiş gibi…

200 milyon Euro’luk bir yatırımı içeriyor. Yani 4.6 milyon yolcuyu ağırlayabilecek kapasiteye ulaşıyorKapalı alan bazında Türkiye’nin en büyük 3. havalimanı konumuna geliyor. Yeni açılan 65 dönüm üzerindeki Şehit Fethi Bey Parkı muhteşem olmuş. Halk Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağımsız olarak aday olan Behçet Saatcı’nın bir yandan 5. dönemini sürdürmesini isterken, bir yandan da Muğla’da çok haksızlık gördüklerini aklına getiriyor. İddialı çıkışın arka yüzüne bakarsak, Saatcı üç dönem MHP’den, bir dönem de DP’den seçildi, daha sonra İYİ Parti’ye geçti. Ancak Muğla’da yapılan ittifak görüşmelerinde, seçim sürecinde CHP’nin desteklenmesi, ilçelerde her partinin ayrı ayrı aday çıkarması yönünde oluşan irade karşısında tepki göstererek İYİ Parti’den de istifa etti Saatcı…

Bağımsız aday Saatcı, Sakaraltı’nda (Seydikemer, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Marmaris ve Ula) toplumdan büyük destek alırken, son zamanlarda yaptığı çalışmalarla Sakarüstü’nde de (Menteşe, Kavaklıdere, Yatağın, Bodrum, Milas ve Datça) kendisinden söz ettirmeye başladığı dikkat çekiyor.

CHP kendi kalesinde zor anlar yaşıyor. Saatcı’nın adaylığının Muğla’da dengeleri ve hesapları bozması hem CHP, hem de İYİ Parti’nin genel merkezlerine başkaldırı niteliğinde…

Saatcı’nın Fethiye Ticaret Odası’nı ziyaretinde işadamları tarafından coşkuyla karşılandığını gördük. 65 dönüm üzerinde, Fethiye sahilinde, inşaatı tamamlanan, bölgenin en büyük rekreasyon alanı niteliğindeki ‘Fethi Bey Parkı’ (Fethi Bey Türkiye’nin ilk pilotu, 1914 yılında Şam’da şehit oldu) Türkiye’nin sayılı parkları arasına girdi ve çok sayıda ödüle layık görüldü şimdiden… Park alanını TOKİ’ye kaptırmayan Saatcıdaha sonra büyükşehir engeline de takıldığını belirtirken, bir konuya işaret etti. Genel merkezlerin halka rağmen aday belirleyemeyeceğini, böyle yapılması durumunda da halkın kendi adayını kendisinin çıkaracağını belirterek, Muğla’da “bir çoban ateşe yaktığını” ve bu ateşin ilerde Türk siyasetinde önemli yansımaları olacağını söyledi.

Yaptığı parklara Alpaslan Türkeş, Muhsin Yazıcıoğlu, Bahriye Üçok ve Uğur Mumcu isimlerini veren Saatcı, tüm toplum kesimlerini kucaklama iddiasında olan bir siyasetçi… İttifakın adaletli olması gerektiğini anlatırken “Aslında ittifakı herkes benimsemişti, ancak adalet ayağı eksik kaldı, nifak oldu!” diyor.

 

‘HESABINI SORACAĞIZ’

DP Mersin büyükşehir belediye başkan adayı, eski Devlet Bakanı Ayfer Yılmaz,seçimi kazandıkları zaman mevcut başkan Burhanettin Kocamaz’a yapılan haksızlıkla beraber, Mersin’in yıllardır beklediği havaalanı, turizm ve lojistik merkezinin neden bir türlü yapılmadığının da hesabını soracaklarını aktardı. “Ankara, Mersin’i neden cezalandırıyor?” diye soran Yılmaz’dan sonra konuşan Burhanettin Kocamaz şöyle dedi: “2014’ten bu yana Mersin’in çarpıklıklarıyla, kendi kafasına göre yönetmek isteyenlerle, menfaatçileriyle, baronlarıyla mücadele ettik. Kanunsuzluklar kenti yapmak isteyenlere karşı hep dik durduk. Limanıyla, balık çiftlikleriyle, nükleer santralıyla mücadele ettik. Siz o kadar mücadele ederseniz bazıları da işte böyle önünüzü keser. Ayfer Yılmaz hanımefendiye sonuna kadar destek olmaya devam edeceğiz. Büyükşehiri Ayfer Hanım hak ediyor.”

BİLİYOR MUSUNUZ

 

M. KEMALPAŞA 12. SIRAYA DÜŞTÜ

 50’nci Çiller hükümetinde Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı görevinde bulunan eczacı Şükrü Erdem’in, İYİ Parti’nin Bursa-Mustafakemalpaşa’da belediye başkanı adayı olduğunu, yaptığı açıklamada “bakanlığı döneminde Bursa’nın 2. büyük ilçesi iken bugün 12. sıraya kadar gerilediğini, otoyol yapımında ilçenin hiçe sayıldığını, organize sanayi yatırımların başka ilçelere kaydırıldığını, kırsal alanların gerekli hizmeti alamadığını, turizm yatırımlarının gerilediğini” söylediğini…

– SAMSUN milletvekili ve bağımsız Samsun büyükşehir belediye başkan adayı Erhan Usta’nın Ayvacık’ta “Samsun’un dört bir yanındaki hemşerilerim rahat olsun. Biz bu seçimi alacağız. 1 Nisan 2019 sabahı benim hemşerilerim gereken cevabı verecek” dediğini…

TÜİK: Yaşlı Türkiye’ye dikkat

TÜİK verilerine göre nüfus giderek yaşlanıyor. 82 milyona dayanan Türkiye nüfusunun yüzde 8.8’i yaşlılardan oluşuyor. Yaşlı nüfus oranının 2023’te yüzde 0.2’ye, 2040’da yüzde 16.3’e çıkması öngörülüyor. 2050 yılında her beş kişiden birinin yaşlı olması hesaplanıyor. Öngörülerin gerçekleşmesi durumunda daha da yaşlılar ülkesi haline gelecek Türkiye. Onun için yaşlılarımıza “Yaşı yetmiş işi bitmiş” düşüncesi ile bakmak o toplumun en büyük ayıbıdır. Şükrü KARAMAN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı