En Son Haber 34

MUHTARLAR VE SİTE YÖNETİCİLERİNE ÇEVRE EĞİTİMİ

Editor

Editor

EHA.Sarıyer Belediyesi ev sahipliğinde atık malzemeler hakkında bilgilendirme semineri düzenlendi. Muhtarlar ve site yöneticilerinin katıldığı toplantıda katı ve sıvı atıkların doğaya verdiği zararlar ve geri dönüşüm konularına dikkat çekildi.
Gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için çalışmalarını sürdüren Sarıyer Belediyesi ilçedeki muhtarlar ve site yöneticilerini geri dönüşüm ve atık malzemeler hakkında bilgilendirmek amacıyla seminer düzenledi.  Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlediği toplantıda Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP), lisanslı bitkisel atık yağ toplama firması DEHA Biodizel ve EXITCOM elektronik atık firmalarından gelen yetkililer atık yönetimi hakkında bilgilendirme sunumları gerçekleştirdi.
ATIK PİLLER AYRI TOPLANMALI

Atık pillerin toplanması hakkında bilgi veren Kimya Yüksek Mühendisi ve teknik eğitim sorumlusu Savaş Nina, atık pillerin neden diğer atıklardan ayrı toplanması gerektiğini anlattı. Nina, atık pillerin bünyelerinde çeşitli kimyasal maddeler barındırdığını söyleyerek, “Atık piller çevreyi kirletmemesi için diğer atıklarla karıştırılmamalı, ayrı toplanmalıdır. Bu nedenle Sarıyer Belediyesi okullara, muhtarlıklara, semt evlerine bırakılan atık pil toplama kutuları yerleştirmiştir. Böylece atık piller kimyasal yapılarına göre farklı geri dönüşüm tesislerinde işlenerek çevreye zarar vermesi önleniyor” dedi.MİLYONLARCA LİTRE SU KİRLENİYOR

EXİTCOM Elektronik Atık Genel Müdürü Murat Ilgar ise çevre kirliliğinde önemli rol oynayan elektronik atıkların toplanmasının çevreye olan katkısını anlattı. Son olarak, Deha Biodizel, Bitkisel Atık Yağ Genel Müdürü ve Kimya Yüksek Mühendisi Nihal Sözbir Karakuş, lavaboya dökülen bitkisel atık yağların milyonlarca litre suyu kirlettiğini belirtti. Karakuş, toplanıp lisanslı kuruluşlara teslim edilen atık yağların çevreye yararlı biodizele dönüştürüldüğünü söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı