En Son Haber 34

Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine hanım ile birlikte Say konserine katıldı

Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine hanım ile birlikte Say konserine katıldı
EHA.CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan dün akşam, dünyaca ünlü sanatçı Fazıl Say’ın Ankara konserine katıldı.ABD  konser sonrasında Erdoğan izleyicilerle birlikte sanatçı Sayı’ı ayakta alkışladı. Konserde ’li Senatör Lindsey Graham sürprizi de yaşandı. Konserin diğer bir sürprizi de sahneye çıkan Erdoğan’ın Fazıl Say’ı Külliye’deki opera salonuna konser için davet etmesi oldu.Gözler oradaydı... Erdoğan Fazıl Say’ın konserine katıldıFazıl Say, bir süre önce annesinin vefatı dolayısıyla kendisini arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Truva Sonatı Ankara Prömiyerine davet etmişti. Say’ın davetine olumlu yanıt veren Erdoğan ATO Congresium’daki prömiyere eşi Emine Erdoğan’la birlikte katıldı. Konseri ayrıca dün Ankara’da temaslarda bulunan ABD’li Senatör Lindsey Graham da izledi.

ERDOĞAN’I SELAMLADI

Erdoğan’ın yerini almasının ardından Fazıl Say alkışlarla sahneye çıktı. Erdoğan’ı selamlayan Say, “Hayatımın özel gecelerinden birini yaşadığımı düşünüyorum. Umarım sizler de öyle düşünüyorsunuzdur” diye konuştu.

AYAKTA ALKIŞLADIGözler oradaydı... Erdoğan Fazıl Say’ın konserine katıldıKonserde parçalarını çalan Say’ı seyirciler ayakta alkışladı. Say, Trova Sonatını çaldıktan sonra Erdoğan’la birlikte bakanlar ve protokol de ayakta alkışladı. Say ayrıca İzmir Marşını da çalarken finali Zeybek’le yaptı. Erdoğan iki parçayı yine ayakta alkışladı. Say alkışlarla yeniden sahneye çağrılması üzerine geri gelerek, bu kez kızı için bestelediği “Kumru” adlı parçasını çaldı.Gözler oradaydı... Erdoğan Fazıl Say’ın konserine katıldıKÜLLİYE’YE DAVET ETTİ

Konserin ardından alkışlarla sahneye çıkarak Say’ı tebrik eden Erdoğan, “Sevgili Fazıl gerçekten bizlere bu prömiyeri çok farklı bir şekilde takdim ettiler. Tabi şimdi Çanakkale eyvallah, İzmir eyvallah ama bir de şimdi Ankara, İstanbul lazım. Ankara’yı Külliye’deki operada yapalım.Gözler oradaydı... Erdoğan Fazıl Say’ın konserine katıldıDiğerini de İstanbul’da Harbiye Merkez’de yapalım. O da böyle güzel bir sunumla İstanbulluları ve Ankaralıları bir daha bir araya getiririz” dedi. Konserin ardından Erdoğan eşi Emine Erdoğan’la kulise geçerek Say ile 10 dakika görüştü.

DHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı