En Son Haber 34

SALON PRENSES’TE KAR-DER’IN MUHTEŞEM KAZ GECESİ

SALON PRENSES’TE KAR-DER’IN MUHTEŞEM KAZ GECESİ
EHA.Kısa adı KAR-DER olan Kars ve Yöresi Sosyal Yardımlaşma Derneği, geleneksel hale getirdiği kaz gecesine bu yılda yoğun ilgi vardı davetliler salona sığmadı Başkan Orhan Çerkez yaptığı açılış konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Gezen adam tv 📺 🧟‍♂️ 🌏KAR-DER KAZ YEMEĞİ GECESİNDE ÇERKEZ OYUNU

Durmuş Acar paylaştı: 23 Şubat 2020 Pazar

Kısa adı KAR-DER olan Kars ve Yöresi Sosyal Yardımlaşma Derneği, geleneksel hale getirdiği ‘Kaz Gecesi’ ile işadamlarını ve siyasilerin yanı sıra CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, Gebze Savcısı Üsküdar Esnaf Kefalet kooparatifinin sevilen Başkanı Terlan Kaya, Beykoz Ardahanlılar Derneği temsilcisi İbrahim Beşli gibi isimleri buluşturarak gövde gösterisi yaptı.

Kafkas Dans ve Halk Oyunları ekibinin sahne aldığı gecede yöre sanatçıları Mehmet Yılmaz,  davetlileri coşturdu.

Çerkez’den birlik mesajı

KAR-DER Başkanı Orhan Çerkez, yaptığı selamlama konuşmasında ‘Kaz Gecesi’nin ne anlama geldiğini tarihsel bilgiler vererek anlattı. Birlik ve beraberlik mesajları veren Çerkez, “Bu akşam hep birlikte el, ele gönül gönüle halaylar çekip kardeşlik türküleri söyleyeceğiz. Çanakkale’den Dumlupınar’a, Yıldıztepe’den Sarıkamış’a bir gönül köprüsü kuracağız. Gecemize onur veren, tüm üyelerimize ve bu organizasyonu planlayan arkadaşlarıma saygılarımı sunuyorum.Hepsi biri birinden kıymetli arkadaşlarımız. Öncelikle bu zor süreçte hepsine başarılar ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

Sanatçı Mehmet Yılmaz coşturdu

Gecede sahne alan Kars yöresi sanatçısı Mehmet Yılmaz ise okudukları birbirinden güzel türkülerle salonda bulunan davetlileri halaylar eşliğinde coşturdu. Gece için hazırlanan özel kaz yemeklerinin dağıtılması, Kars yöresi oyunlarının oynanmasıyla gece sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı