En Son Haber 34

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Okul Öncesi ve İlkokul 1. Sınıflar için İlk Ders Zilini Çaldı

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Okul Öncesi ve İlkokul 1. Sınıflar için İlk Ders Zilini Çaldı

EHA.Sancaktepe özel okulların kurumlarında ve ilkokul 1’inci sınıflarda uyum eğitimi başladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında açılan okullarımızdan Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu, Ahmet Keleşoğlu İlköğretim Okulu, Ş. Er Hasan Genç İlkokulu ve Öğretmen Sezai Acartürk Anaokulunu ziyaret eden Kaymakam Adnan Çakıroğlu, yaşasın okulumuz diyerek, okullarına neşeyle koşan öğrencilerimizin, yüz yüze eğitimlerinin ilk gün sevinçlerine ortak oldu. 21 Eylül Pazartesi günü gerçekleşen ziyaretlerde Kaymakam Adnan Çakıroğlu’na Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş da eşlik etti.

Ziyaretler kapsamında ilk olarak Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulunu ziyaret eden Kaymakam Adnan Çakıroğlu, Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş burada temsili olarak 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ilk zilini çaldı.
Kaymakam Adnan Çakıroğlu ve protokolün ilk ders zilini çalmasıyla 2020-2021 eğitim-öğretim yılı başladı. Ardından sınıfları gezen Kaymakam Çakıroğlu, Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş öğrencilerle bir süre sohbet etti. Kaymakam Çakıroğlu, öğrencilere hayırlı olsun diyerek, başarılar diledi.
Ziyaretler sırasında öğretmenlerle sohbet eden Kaymakam Adnan Çakıroğlu, öğretmenlere sorumluluklarının yüksek olduğunu hatırlatarak iyi bir eğitim-öğretim yılı geçirmeleri temennisinde bulundu.
Tüm Okullarda Koronovirüs Tedbirleri Alındı
Koronavirüs tedbirleri kapsamında öğrenciler okula alınırken aileler okul dışında bekledi. Öğrenciler, sosyal mesafe kuralına göre sınıflara yerleştirildi.
Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıflar uyum programı etkinliklerinde, çocuklar sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirilecek. Hijyen, sosyal mesafe, korku ve kaygılardan kurtulma gibi etkinliklerin yanı sıra öğrencilerin okulu ve çalışanları tanımalarına yönelik etkinlikler düzenlenecek.
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde bugün başlatıldı. Yeni eğitim öğretim dönemi, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos’ta başlatılmıştı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı