En Son Haber 34

Sancaktepeli Belediye Başkan Adayı Özgen Nama: Sancaktepe’yi üniversite ile buluşturacağız

Sancaktepeli Belediye Başkan Adayı Özgen Nama: Sancaktepe’yi üniversite ile buluşturacağız

CHP Sancaktepe Gençlik Kolu’nun Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Özgen Nama için düzenlediği “Gençlik Özgen Nama ile Buluşuyor” toplantısına yüzlerce genç katıldı. CHP’li gençler dışında, birçok farklı çevreden gencin de katıldığı buluşma CHP İlçe Merkezi önünde meşalelerle ve “İşte Başkan, İşte Gençlik” sloganlarıyla başladı.

GENÇLER ÖZGEN NAMA’YI ÇOK SEVDİ

Adım atacak yer kalmayan ilçe merkezindeki gençlik buluşmasında coşkulu alkışlar ve sloganlarla kürsüye davet edilen Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Özgen Nama, “Önce gençlik kolu başkanları konuşsun, sonra ben konuşurum” dedi ve mikrofonu gençlik kolu yöneticilerine bıraktı. 2009’dan bu yana Sancaktepe’de gençlik kolu başkanlığı yapan gençler tek tek konuştuktan sonra, Özgen Nama konuşmasına “Ben de buralara gençlik kolu başkanlığından geldim. Burada yalnızca CHP’li gençler yok, Sancaktepe’de yaşayan gençleri temsil eden gençler var. Buradaki coşkuyu, renkliliği 31 Mart’a taşırsak Sancaktepe’yi alırız, aldıktan sonra da bütün Türkiye için model bir belediye yaratırız” diye başladı.

SANCAKTEP’Yİ BİLİMLE VE TEKNOLOJİYLE BULUŞTURACAĞIZ

Coşkunun ve heyecanın çok yüksek olduğu buluşmada Özgen Nama konuşmasında daha çok gençlere yönelik projelerinden bahsetti ve şunları söyledi: Eğitime, kültürel ve sosyal faaliyetlere büyük önem vereceğiz. İstanbul sınırları içinde üniversitesi olmayan ender ilçelerden biriyiz, Sancaktepe’yi mutlaka bir üniversite ile buluşturacağız. Kuracağımız Sancaktepe Eğitim ve Kültür Vakfı ile başarılı ama olanakları sınırlı gençlerin önünü açacağız. Burs olanaklarını arttıracağız, yurtdışı ile öğrenci değişimi yapacağız. Kuracağımız Sancaktepe Kent Akademisi ile ulusal ve uluslararası belediye deneylerini Sancaktepe’ye taşıyacağız, akademi ile kentin bilimle, eğitimle, teknolojiyle buluşmasını hızlandıracağız. Her mahalleye gençlik merkezi ve kreş açacağız…

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE EDECEĞİZ

Sancaktepe’nin en önemli sorunlarından bir olan uyuşturucuyla mücadele edeceğiz, Sancaktepe’de sokakları güvenli hale getireceğiz. Gençleri sanatla, kültürle, sporla buluşturacağız, gençlere istihdam olanakları yaratacağız. Sancaktepe’de büyük ve uluslararası kültür festivalleri düzenleyeceğiz. Festival’de horon da olacak, zeybek de, halay da, evrensel müziğin örnekleri de olacak. Yöresel yemekler de olacak… Bu coşkuyu 31 Mart’a taşıyalım, her genç kendisi dışında bir oy daha getirse biz bu seçimi alırız, eşit hizmetin, temiz siyasetin olduğu, gençlerin kültürle, sanatla, teknolojiyle ve sporla iç içe olduğu bir Sancaktepe yaratırız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı