En Son Haber 34

Spor müdürleri Başakşehir’de buluştu

Spor müdürleri Başakşehir’de buluştu

AHA.İstanbul’daki ilçe belediyelerin Gençlik ve Spor İşleri Müdürleri, Başakşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bir araya geldi. 

Spor müdürleri belediyelerin spora bakışını değerlendirdi. Başakşehir Belediyesi Spor İşleri Müdürü Çelebi, 2 yıldır yürüttükleri Sporun T’si projesi hakkında bilgi verdi.Başakşehir Kömür Restoran’da düzenlenen toplantıya Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi, ilçe belediyelerinin spor müdürleri ile başakşehir Spor Parkları yönetici ve personelleri katıldı.

İstanbul’daki belediyelerin Gençlik ve Spor İşleri Müdürleri, kendi çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Toplantıda ayrıca, müşterek projeler geliştirmenin ve iş birliğinin önemi vurgulandı.

“Başakşehir’de spor 4 yaşında başlıyor” 

Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi, Başakşehir’de spora 4 yaşında başlandığını belirterek, “Türkiye’de ilk olarak hayata geçirdiğimiz ‘Sporun T’si-Sporcu Ölçme, Branşa Yönlendirme ve Bilgi Bankası Sistemi’ projesi ile çocukların sportif bedensel özelliklerini bilimsel metotlarla tespit edip, daha başarılı olabilecekleri branşlara yönlendirilmelerine ve ülkemize ait norm tablolarının oluşturulmasına katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

“Sporu hayatın parçası haline getiriyoruz” 

Çelebi ayrıca, bu yıl ikincisi düzenlenen Başakşehir Belediyesi GO Gençlik Oyunları ile Başakşehir genelindeki 20’si devlet olmak üzere 53 liseden toplam 15 bin gencin oyunlarda mücadele edeceğini dile getirerek, “Gençler, eğitim yılı boyunca futboldan basketbola, voleyboldan atletizme, bilyalı tornetten balon futboluna kadar 23 farklı branşta ter döküyor. Başakşehir Belediyesi olarak sporu gençlerimizin hayatlarının bir parçası haline getiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Toplantı, Başakşehir Belediyesi’nin “Sporun T’si” ve “Gençlik Oyunları” projelerinin tanıtım filmlerinin izlenmesinin ardından sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı