En Son Haber 34

Sultanbeyli’de Spor Şenlikleri ve Kış Spor Okulları Başladı

Sultanbeyli’de Spor Şenlikleri ve Kış Spor Okulları Başladı
AHA.Spor Şenlikleri ve Kış Spor Okulları açılış töreni gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu programda sporcuların sergilediği gösteriler büyük beğeni topladı.Sultanbeyli Belediyesi ve İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü “Spor Şenlikleri ve Kış Spor Okulları” programı düzenledi. Program kapsamında özellikle öğrencilerin spor yapması sağlanacak. Aikido, tekvando, kick boks, güreş, basketbol, judo, satranç, boks, futbol, voleybol, badminton, karate, yüzme ve pilates branşlarında hizmet veren spor okullarının kış döneminin açılışında çeşitli gösteriler yapılırken, okullarda yetişen, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda madalya kazanan sporcular tanıtıldı.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, yaptığı açıklamada, gençleri uyuşturucu ve terör örgütlerinden uzak tutmak için sporun önemli bir araç olduğunu vurgulayarak, “Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İlçe Müdürlüğümüzle birlikte tüm gençlerimize ulaşma noktasında bir projemiz oldu. Geçen yıl 20 bin öğrencimize ulaştık, onları sporun içine dahil ettik ve 5 bin öğrencimize madalya vermiş olduk. Amacımız evlatlarımızı spora alıştırmak ve madalya ile teşvik etmekti. Hedefimizi daha da büyüttük. Sultanbeyli’de bulunan 80 bin öğrencinin tamamına ulaşmak istiyoruz. Biz onlara ulaşmadığımız vakit uyuşturucu ve terör örgütleri gençleri tuzaklarına düşürmeye çalışıyor.” diye konuştu.

Sultanbeyli’de yaşayan gençlerin ilgi alanlarına yönelik çalışmalar yapmaya devam ettiklerini dile getiren Keskin, şunları kaydetti:

“Gençlerimizin spor, eğitim, edebiyat ve sanat alanında kendilerini geliştirmeleri için çalışmalar yapıyoruz. Onları gördükçe daha da mutlu oluyoruz. Çocuklarımızı iyi bir şekilde yetiştirdiğimizde iyi bir ülke olacağımıza inancımız var, bu inançla çalışıyoruz. Yaşadığınız ilde, ilçede vatandaşların dertleriyle ilgilenmek, gençlerin ilgi alanlarına yoğunlaşmak ve daha iyi yetişmelerini sağlamak gibi bir vazifemiz var. Sanaldan spora diye bir program başlattık ve büyük ilgi gördük. Evlatlarımızın ilgi alanlarına yönelik projelerle gençlerimizle bu alanlarda buluşmak istiyoruz. Evlatlarımızın iyi bir şekilde yetişerek ilçemizi, ülkemizi iyi temsil etmesi, başarılı olması, olimpiyatlara katılması hepimizi mutlu ediyor.”

Başkan Keskin, spora yönelik çalışmalar kapsamında birçok tesisi gençlerin ve vatandaşların hizmetine sunduklarını söyleyerek, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile gençlerin spor yapabilmeleri için gençlik merkezleri oluşturmaya çalışıyoruz. Bu sene Büyükşehir Belediyesi ile 7 okulun bahçesine spor salonu yaptırdık. Evlatlarımızın daha iyi spor yapmaları için tesis çok önemli ama daha önemlisi inanmak ve güzel projeler geliştirmek.” değerlendirmesinde bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar ve İlçe Gençlik Spor Müdürü Sami Kuşçu da birer selamlama konuşması yaparak sporculara başarılar diledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı