En Son Haber 34

Tokat İl Başkanlığı’nda büyük değişim

Tokat İl Başkanlığı’nda büyük değişim

EHA.Cumhuriyet Halk Partisi Tokat İl Başkanlığında iki adayın yarıştığı kongrenin yeni başkanı belli oldu. 10 ilçe başkanının desteklediği aday Çağdaş Kurtgöz seçimi kazandı. 315 delegenin oy kullandığı kongrede; Feramuz Şahin 128 oy, Çağdaş Kurtgöz ise 185 delegenin oyunu alarak yeni il başkanı seçildi.

Tokat İl Başkanlığına seçilen yeni isim Çağdaş Kurtgöz’ü destekleyenler arasında, Zile’nin CHP’li efsane Başkanı Ali Rıza Bozdemir de vardı. Kurtgöz, 55 delegenin 53 banko oyunu alarak il başkanı seçildi. Rakibini, aldığı oy farkıyla deviren Kurtgöz tarih yazdı.

Tokat İl Başkanlığına seçilen yeni Başkan Çağdaş Kurtgöz salonda bulunan partililere teşekkür etti. 315 delegenin oy kullandığı kongrede Cumhuriyet Halk Partisi eski milletvekili Feramuz Şahin ile yarışa giren Çağdaş Kurtgöz ipi göğüsleyen isim oldu.
Zile Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ali Rıza Bozdemir www.acarhaberajansi.com sitesine yaptığı açıklamada “Baskı ve entrikalara boyun eğmedik, dik duruşumuzla yeni il başkanımızı seçtik. Yıllardır süregelen hegemonyalara son verdik bundan böyle herkesin bu düzeni sürdürmesini istiyoruz. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi ve Tokat olmuştur” diyerek sözlerini tamamladı.

Kuruluşundan bu yana 36 olağan ve 18 olağanüstü kurultay gerçekleştiren CHP’de, 37. Olağan Kurultay 28-29 Mart’ta Ankara Spor Salonu’nda yapılacak.
Büyük kurultay öncesi ilçelerde kongrelerini tamamlayan CHP’de 555 ilçe başkanlığına tek adayla gidildi. İstanbul’da 19, İzmir’de 15, Ankara’da 4 ilçenin başkanı değişti.
Büyük kurultayın beklenen tarihten öne çekilmesiyle takvimi hızlandıran CHP’de, ilçe kongreleri de planlanandan önce tamamlandı. Bu nedenle partinin il kongreleri de 3 Şubat yerine 26 Ocak’ta Bitlis ve Hakkari’de başladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı