En Son Haber 34

Turhal belediye başkanı Yılmaz Bekler’e yılın ödülü

Turhal belediye başkanı Yılmaz Bekler’e yılın ödülü
EHA.Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Beklere Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu tarafından yılın Belediye Başkanı ödülü verildiHayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (Haykonfed) tarafından yılın belediye başkanı seçilmesinden mutluluk duyduğunu ifade Başkan Yılmaz Bekler, 2014 yılında göreve geldiğimizde sadece Turhal da yaşayan insanların değil Turhal da yaşayan tüm canlıların Belediye Başkanı olduk. Göreve başladığımız günlerde belediyemizin bünyesinde Hayvan Barınağı ve  Rehabilitasyon Merkezimiz yoktu. Hastalanan, yaralanan canlarımızı Turhal’dan Tokat’a, Samsun’a götürüyorduk. Bu hem bizler açısından hem de canlar açısından üzücü bir durumdu. Belediye projelerimiz arasından öncelik olarak Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi yapmayı ön gördük ve işe koyulduk. 2017  yılında Turhalımıza Orta Karadeniz bölgesinin ikinci büyük hayvan barınağını yaptık. Hayvan barınağımız ameliyathanesinden karantina odalarına, padoglarından kulübelerine, rehabilite odalarından haybulans aracına, güvenliğinden veteriner hekimine kadar eksiksiz bir hayvan barınağını Turhalımıza kazandırmış olduk “ dedi.“Merhamet kenti Turhal”

Turhal’ın bir çok yerine besleme üniteleri yerleştirdiklerini belirten Başkan Bekler, Turhal Belediyesi olarak ilçemizin bir çok noktasına hayvan besleme üniteleri yerleştirdik. Yaz kış demeden rabbimizin bizlere emaneti olan canlar için üniteleri dolu tutuyoruz. Turhallı hemşerilerimiz gerek evlerinin gerek dükkanlarının önlerine bir kap su bir kap yemek bırakıyorlar. Ecdadımızın merhamet duygularını azda olsa bugün Turhalımız da yaşatmaya çalışıyoruz” dedi

“Bu başarı tüm Turhal halkının ”

İnanmanın başarmanın yarısı olduğunu ifade eden Başkan Bekler, “2014 yılında Turhal halkı bizlere inandı. Bizde makamın gururuna değil hizmetin onuruna talip olduk. Turhal da yaşan her canlıyı memnun etmeye çalıştık. Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (Haykonfed) tarafından bizlere takdim edilen bu ödül şahsıma değil merhamet kenti Turhal da yaşayan tüm vatandaşlarımıza takdim edilmiştir. Bu başarı Turhal halkınındır. Halkımız bizlere inandı. Bizde halkımıza hizmete inandık. “ diye konuştu.

Turhal Belediyesinin Canlar için çalışma sergileyen önde gelen Belediyeler arasında olduğunu belirten Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Nihal Erkoç, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler  her konuda olduğu gibi sokak hayvanları konusunda da her daim son derece duyarlı olmuştur. Yunus Emre’nin “Yaratılanı severim Yaradan dan ötürü” felsefesi ile Allah’ın “Dilsiz Kullarım ” dediği hayvanlara sahip çıkarak kanun görev bir tarafa vicdan ve merhamet duygularıyla yaklaşmıştır. Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (Haykonfed) Başkanı Nesrin Çıtırık Başkanımız adına bu güzel çalışmaların mimarı Belediye Başkanımız Yılmaz Beklere yılın belediye başkanı ödülünü takdim ediyorum. Bu vesileyle tüm belediyelerimizden, belediye başkanlarımızdan aynı duyarlılığı bekliyoruz. “ diye konuştular.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı