En Son Haber 34

VE EKREM İMAMOĞLU ZAFERİNİ İLAN ETTİ

VE EKREM İMAMOĞLU ZAFERİNİ İLAN ETTİ

EHA.CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu oy sayımı sürerken bir açıklama daha yaptı.İmamoğlu şunları dile getirdi:

” Anadolu Ajansı’nın açıklama yapmadığı süre tam 1 saati buldu. Bir yerden haber mi bekliyorsunuz, tedirginliğiniz mi var? Anadolu Ajansı’nın açıklama yapmamakta direnç gösteriyor. Bu Cumhuriyet tarihimizin en önemli bilgi alma kurumumuzu uyarıyorum. Yarın bu toplumun yüzüne bakamazsınız, hesap veremezsiniz.

Lütfen tarihinize yakışan şekilde davranın. Sizden isteğim, lütfen bir an önde süreci kendi verilerinizle toparlayın. Talimat mı bekliyorsunuz, bir yere mi ulaşamıyorsunuz ne yapıyorsunuz anlamış değilim.

İstirham ediyorum bu bir demokrasi sürecidir. Türkiye’nin demokrasi tarihinin en önemli anını yaşıyoruz. Bu artık bir CHP, AKP, İYİ Parti meselesi değildir.

Bu şehrin 16 milyon insanlarının çocuklarına, annelerine, babalarına, gençlerine hesap veremezsiniz. Lütfen vazifenizi yerine getirin.

Bunu yerine getirmezseniz tarih sizden hesap sorar. Kimselere karşı utanacağınız bir işi yapmak zorunda hissetmeyin. siz, topluma ve milletimize karşı sorumlusunuz.

Ben kazandığımızı biliyorum, kazandığımızın farkındayım. Ama edebim, sürece olan saygım bunu açıklamama imkan vermiyor. Bu benim devlet adamlığı anlayışıma sığmadığı için bu şekilde bir açıklama yapmıyorum henüz. Lütfen, bütün sorumluları sorumluluğa davet ediyorum. Türkiye’nin demokrasi tarihine yanlış yapmayın. Gereğini yapın.”

İmamoğlu bu açıklamanın ardından Twitter’dan da “Vallahi de Billahi de kazandık! Sizlerden tek ricamız sandıkları terketmeyiniz LÜTFEN” mesajı yayınladı.

Süreç devam etmektedir.

İlçe seçim kurullarında yer alana arkadaşlarımı sürek sonlana kadar yerlerini terketmemelerini önemle rica ediyorum !

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Haber İhbar Hattı